Święci Mikołajowie znów przebiegną ulicami Bytomia, aby wesprzeć Wspólnotę Burego Misia

4 grudnia ulicami Bytomia przebiegną uczestnicy Biegu Świętych Mikołajów. Wesprą Wspólnotę Burego Misia, która pomaga osobom z niepełnosprawnościami i ich rodzinom.

Materiały organizatora
Bieg Świętych Mikołajów w Bytomiu

Bieg Świętych Mikołajów odbywa się w Bytomiu od 2013 roku. Nie przerwała go nawet pandemia COVID-19, a tegoroczna edycja będzie dziewiątą, którą organizuje stowarzyszenie My Bytomianie.

- Od samego początku naszej działalności chcieliśmy przygotować coś, co doda miastu kolorów. Pojawiła się także potrzeba, aby stworzyć wydarzenie charytatywne i taki charakter Bieg Świętych Mikołajów ma do dziś - opowiada Piotr Koj, prezes stowarzyszenia.

Obecnie uczestnicy Biegu Świętych Mikołajów pomagają Wspólnocie Burego Misia, która ma jedną ze swoich jednostek w Bytomiu.

- Wyróżnikiem fundacji jest to, że poszczególne wspólnoty w Krakowie, Poznaniu i Bytomiu zajmują się na co dzień wsparciem rodzin z osobami niepełnosprawnymi. Organizują zajęcia oraz wyjazdy. Funkcjonuje także Osada Burego Misia, w której osoby z niepełnosprawnościami znajdują swój dom, pracę oraz wsparcie - wyjaśnia Piotr Koj.

W Osadzie Burego Misia wytwarzane są m.in. sery, przetwory i suszone zioła.

9. Bieg Świętych Mikołajów w Bytomiu

Zapisy na 9. Bieg Świętych Mikołajów na platformie ElektroniczneZapisy.pl zakończą się 1 grudnia o godz. 23.59. Chętni będą mogli się jeszcze zapisać w biurze zawodów, które będzie czynne 3 (godz. 16.00-19.00) i 4 (godz. 9.00-10.45) grudnia w centrum handlowym Agora.

W sobotę, 4 grudnia, o godz. 9.30 wystartuje symboliczny bieg dla osób z niepełnosprawnościami. O godz. 10.00 wystartują biegi dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych, a o godz. 11.00 bieg główny i marsz nordic walking.

- Każdy uczestnik biegu otrzyma wyjątkowy medal, stworzony z materiału przypominającego szkło. Dla najlepszych przygotowaliśmy także paczki nagród, które składają się z produktów, jakie powstają w Osadzie Burego Misia - dodaje Piotr Koj.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bieg Świętych Mikołajów

X Bieg Świętych Mikołajów w Bytomiu już 3.12. Trwają zapisy!

Polonia bytom puchar polski

Derby Bytomia dla Polonii. Puchar nie wrócił na Szombierki

Starcie pokolen plakat B2v4 copy

Bobry Bytom wracają na parkiet!

Polonia bytom liga

Mocne otwarcie Polonii Bytom. Pogrom dał lidera

Hokeistki Polonii Bytom mistrzyniami Polski 2022

Uzależnione od złota. Hokeistki wciąż rządzą w Polsce!

272974855 2961162300768092 7118991305760129925 n

Szombierki postawiły się mocnemu III-ligowcowi

D4 N0916 kopia1

Falkowska wyjechała z Bytomia z pokaźnym czekiem