Święci Mikołajowie znów przebiegną ulicami Bytomia, aby wesprzeć Wspólnotę Burego Misia

4 grudnia ulicami Bytomia przebiegną uczestnicy Biegu Świętych Mikołajów. Wesprą Wspólnotę Burego Misia, która pomaga osobom z niepełnosprawnościami i ich rodzinom.

Materiały organizatora
Bieg Świętych Mikołajów w Bytomiu

Bieg Świętych Mikołajów odbywa się w Bytomiu od 2013 roku. Nie przerwała go nawet pandemia COVID-19, a tegoroczna edycja będzie dziewiątą, którą organizuje stowarzyszenie My Bytomianie.

- Od samego początku naszej działalności chcieliśmy przygotować coś, co doda miastu kolorów. Pojawiła się także potrzeba, aby stworzyć wydarzenie charytatywne i taki charakter Bieg Świętych Mikołajów ma do dziś - opowiada Piotr Koj, prezes stowarzyszenia.

Obecnie uczestnicy Biegu Świętych Mikołajów pomagają Wspólnocie Burego Misia, która ma jedną ze swoich jednostek w Bytomiu.

- Wyróżnikiem fundacji jest to, że poszczególne wspólnoty w Krakowie, Poznaniu i Bytomiu zajmują się na co dzień wsparciem rodzin z osobami niepełnosprawnymi. Organizują zajęcia oraz wyjazdy. Funkcjonuje także Osada Burego Misia, w której osoby z niepełnosprawnościami znajdują swój dom, pracę oraz wsparcie - wyjaśnia Piotr Koj.

W Osadzie Burego Misia wytwarzane są m.in. sery, przetwory i suszone zioła.

9. Bieg Świętych Mikołajów w Bytomiu

Zapisy na 9. Bieg Świętych Mikołajów na platformie ElektroniczneZapisy.pl zakończą się 1 grudnia o godz. 23.59. Chętni będą mogli się jeszcze zapisać w biurze zawodów, które będzie czynne 3 (godz. 16.00-19.00) i 4 (godz. 9.00-10.45) grudnia w centrum handlowym Agora.

W sobotę, 4 grudnia, o godz. 9.30 wystartuje symboliczny bieg dla osób z niepełnosprawnościami. O godz. 10.00 wystartują biegi dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych, a o godz. 11.00 bieg główny i marsz nordic walking.

- Każdy uczestnik biegu otrzyma wyjątkowy medal, stworzony z materiału przypominającego szkło. Dla najlepszych przygotowaliśmy także paczki nagród, które składają się z produktów, jakie powstają w Osadzie Burego Misia - dodaje Piotr Koj.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon