Szczytny cel i dobra zabawa. Już 26 kwietnia w Bytomskim Centrum Kultury odbędzie się koncert charytatywny dla Mariusza Czecha

Koncert charytatywny odbędzie się 26 kwietnia w Bytomskim Centrum Kultury. Zbiórka zostanie przeznaczona na zakup elektrycznego wózka inwalidzkiego dla Mariusza Czecha - pracownika katowickiej fundacji.

Mariusz Czech
Koncert charytatywny dla Mariusza Czecha

Mariusz Czech jest osobą niepełnosprawną, od urodzenia choruje na czterokończynowe porażenie mózgowe i w
związku z tym porusza się na wózku. Mężczyzna po długich poszukiwaniach znalazł pracę w katowickiej fundacji. Teraz Mariusz marzy o nowym wózku inwalidzkim, który pomógłby mu w dojazdach do pracy, wyjściach ze znajomymi oraz wyjeździe na rehabilitację do sanatorium. Koszt takiego wózka to około 30000 zł.

Życie kołem się toczy

Założony został fanpage na Facebooku „Życie kołem się toczy", na którym znaleźć można informacje o
wszystkich wydarzeniach na rzecz pomocy Mariuszowi w spełnieniu marzenia. Podczas pierwszego koncertu we współpracy z byłym prezydentem Bytomia udało się zebrać 4631,05 zł. Z różnych innych akcji zebrano prawie 8000 zł. W dalszym ciągu kwota nie pozwala na zakup wózka.

We wtorek (26 kwietnia) odbędzie się koncert charytatywny o godz.17.00 w Bytomskim Centrum Kultury. Podczas wydarzenia wystąpią: Loża Masorza, DuetLirycznoMakabryczny (czyli z Dna Szuflady i Mateusz Świstak), Domix oraz Luky. Cena biletu wynosi 20 zł, a dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc Mariuszowi. Dodatkowo W​trakcie koncertu będzie można dodatkowo wesprzeć Mariusza dowolną kwotą oraz wylicytować różne rzeczy.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon