Szkoła jak nowa. Placówka na os. Arki Bożka przeszła termomodernizację

Kolejna bytomska szkoła doczekała się termomodernizacji. Budynek na osiedlu Arki Bożka został nie tylko docieplony, ale również ogromnej poprawie uległa jego estetyka.

Remont Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2 była możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto dotacji z programu Polski Ład w wysokości 3,6 mln zł. To jeden z większych budynków oświatowych w naszym mieście. Składa się z 5 segmentów połączonych ze sobą niższymi pawilonami. Całość - za wyjątkiem części basenowej - przeszła kompleksową termomodernizację obejmującą ocieplenie stropodachów, ścian fundamentowych i zewnętrznych oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Ponadto zmodernizowano instalację centralnego ogrzewania, a także naprawiono schody i zamontowano balustrady.

Ze względu na bardzo zły stan techniczny segmentu A, w którym mieścił się nieczynny od wielu lat basen, zdecydowano się na jego rozbiórkę. Nakaz w tej sprawie wydał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który wcześniej wyłączył obiekt z użytkowania. Środki na wyburzenie części basenowej wygospodarowano z budżetu miasta. Odsłonięta ściana wraz z łącznikiem i garażem mają zostać ocieplone. Koszt tej części inwestycji wyniesie blisko 160 tys. zł.

- Obok termomodernizacji Przedszkola Miejskiego nr 10, to jedna z największych inwestycji termomodernizacyjnych w placówkach oświatowych w naszym mieście. Dzięki zrealizowanym pracom dzieciom i pracownikom szkoły zimą będzie cieplej, a rachunki za ogrzewanie zmaleją - mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Wartość całej inwestycji wyniesie 4,2 mln zł.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon