Szombierki na razie bezpieczne, ale potrzebują zwycięstw

Szombierki Bytom w trzech tegorocznych kolejkach ligowych zdobyły zaledwie jeden punkt. Na usprawiedliwienie jest fakt, że "Zieloni" grali już z liderem i wiceliderem. Teraz muszą zacząć wygrywać, aby nie znaleźć się pod kreską.

Fot. Archiwum UM Bytom/Grzegorz Goik
Szombierki Bytom - Ruch Radzionków

W tym sezonie bezpośredni spadek z IV ligi czeka dwa ostatnie zespoły. Trzecia drużyna od końca z kolei rozegra baraż o utrzymanie. Teoretycznie w tej chwili Szombierki Bytom są bezpieczne, ale historia pisze różne scenariusze, więc nikt w drużynie nie może myśleć, że byłemu mistrzowi Polski spadek nie grozi.

Trudne wejście w rundę rewanżową

"Zieloni" mają za sobą trzy wiosennej kolejki i trudno w tej chwili określić rzeczywistą siłę zespołu prowadzonego przez Krzysztofa Kiełba. Bytomianie bowiem rozpoczęli rundę od pojedynku z liderem i z Rakowem II Częstochowa przegrali 1:4. Potem był remis z ligowym średniakiem, czyli Unią Dąbrowa Górnicza (1:1).

W miniony weekend Szombierki znowu miały poprzeczkę zawieszoną bardzo wysoko. Na stadion przy ul. Frycza-Modrzewskiego przyjechał Ruch Radzionków, czyli aktualny wicelider. Pierwsza połowa nie była zbyt udana w wykonaniu gospodarzy, ale ostatecznie żadna z drużyn nie strzeliła gola.

Paradoks był taki, że kiedy "Zieloni" po przerwie zaczęli grać lepiej i stwarzali sobie okazje bramkowe, to okupili to straconymi golami. Katem okazał się Bartosz Nawrocki, który dwukrotnie umieścił piłkę w siatce Szombierek. Bytomianie nie byli w stanie odpowiedzieć, więc "Cidry" wróciły do domu ze zwycięstwem 2:0.

Bytomski IV-ligowiec obecnie zajmuje 12. miejsce w tabeli. Przed Szombierkami bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie. W sobotę grają z przedostatnią w tabeli Unią Rędziny i jeżeli wygrają, to nad strefą bezpośredniego spadku będą mieć już trzynaście punktów przewagi.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Szombierki bytom 4 liga

Niespodzianka w Szombierkach. Utrzymanie niemal pewne

Szombierki bytom iv liga

Lider potwierdził swoje aspiracje. Szombierki walczyły

Szombierki Bytom zbliżają się do rozpoczęcia rundy wiosennej w IV lidze

Szombierki w lekkim dołku. Są pierwsze przecieki transferowe

272974855 2961162300768092 7118991305760129925 n

Szombierki postawiły się mocnemu III-ligowcowi

D4 N8834 kopia

Szombierki zaczynają od wygranej. Znamy pierwszy transfer

D4 N8800 kopia

Szombierki zaplanowały zimę. Nie brakuje atrakcyjnych rywali

Szombierki skończyły jesień na 10. miejscu

Szombierki na koniec jesieni wygrały trochę spokoju