Szombierki postawiły się mocnemu III-ligowcowi

Piłkarze Szombierek Bytom mają za sobą kolejne dwa mecze kontrolne. Na razie kibice z optymizmem mogą spoglądać na nadchodzącą rundę wiosenną.

Fot. Facebook/GKS Szombierki Bytom
272974855 2961162300768092 7118991305760129925 n

Przy ul. Frycza-Modrzewskiego praca wre. Piłkarze IV-ligowych Szombierek Bytom przygotowują się do rundy wiosennej, w której będą chcieli zaprezentować się znacznie lepiej niż jesienią. Na razie dobrze się to zapowiada.

"Zieloni" w pierwszym sparingu pokonali ŁTS Łabędy, a potem poprzeczka zaczęła iść wyżej. W drugim meczu kontrolnym rywalem był Orzeł Miedary, czyli wicelider bytomsko-zabrzańskiej ligi okręgowej. W starciu z tym zespołem udało się podtrzymać zwycięską serię, a były mistrz Polski wygrał 2:0 po bramkarz Giorgiego Tsuleiskiriego i Amadeusza Zająca.

Kilka dni później przyszedł czas na rywala z III ligi w postaci Gwarka Tarnowskie Góry. Bytomianie pokazali się z dobrej strony, ale przegrali 1:2. Honorowego gola strzelił Radosław Kruppa, a warto dodać, że w pierwszej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Tsuleiskiri.

W najbliższy weekend Szombierki zmierzą się z IV-ligowcem. Czwartym przeciwnikiem tej zimy będzie Spójnia Landek, która jest dziewiątą drużyną drugiej grupy IV ligi.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon