Szombierki skończyły rundę niechlubną serią

W śląskiej IV lidze rozpoczęła się przerwa zimowa. Jak w pierwszej części sezonu wypadły Szombierki Bytom? Dość przeciętnie, choć był moment, gdy wydawało się, że w drużynie coś zaskoczyło.

Fot. Archiwum Śląskiego Związku Piłki Nożnej/Danuta Dusik
DUS05828

Szombierki Bytom w miniony weekend pożegnały rozgrywki ligowe w 2022 roku. Przed piłkarzami długa przerwa zimowa, bo do walki o punkty wrócą dopiero w marcu przyszłego roku. Przy ulicy Frycza-Modrzewskiego mają nad czym pracować, bo runda jesienna pokazała, że potrzebne są korekty.

Na pewno w aktualnej ekipie "Zielonych" jest potencjał, co pokazały bezpośrednie starcia z dwoma aktualnie najlepszymi drużynami pierwszej grupy IV ligi. Szombierki potrafiły ograć lidera, czyli Podlesiankę Katowice (2:1) i zremisowały z drugim w tabeli Rozwojem Katowice (1:1). Problem w tym, że tak dobrych spotkań było za mało.

Najlepszy okres podopieczni Kamila Zieleźnika mieli od połowy września do połowy października. To wtedy bytomianie mieli serię pięciu zwycięstw z rzędu. Wygrane z Podlesianką, Wartą Zawiercie (3:0), Śląskiem Świętochłowice (4:1), Victorią Częstochowa (5:0) oraz Przemszą Siewierz (5:0) mogły wskazywać, że drużyna wskoczyła na dobre tory.

Efektowna seria jednak brała się z tego, że nie licząc Podlesianki, pozostali rywale ostatecznie skończyli rundę w dolnych rejonach tabeli. Trzy punkty w tych starciach były koniecznością, aby nie skończyć w okolicy strefy spadkowej.

Potem przyszedł czas weryfikacji z mocniejszymi klubami i już tak dobrze nie było. Efekt jest taki, że były mistrz Polski zakończył rundę passą czterech meczów bez zwycięstwa, zdobywając jedynie punkt i to z dwunastą Unią Rędziny. Przed przerwą zimową Szombierki na własnym stadionie przegrały aż 0:4 z Dramą Zbrosławice.

Bytomianie przezimują na dziesiątym miejscu. Do lidera "Zieloni" tracą aż czternaście punktów. Nad strefą spadkową mają z kolei dwanaście punktów przewagi. Rundę rewanżową można zatem wykorzystać na dalszą budowę zespołu, który w przyszłym sezonie będzie w stanie powalczyć o coś więcej niż miejsce w środku stawki.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Szombierki bytom trening 4 liga

W Szombierkach rewolucja za rewolucją. Efektów nie widać

D4 N 1443 kopia

Nowy trener w Szombierkach

Szombierki Bytom - Ruch Radzionków

Szombierki na razie bezpieczne, ale potrzebują zwycięstw

Szombierki bytom iv liga

Lider potwierdził swoje aspiracje. Szombierki walczyły

D4 N8834 kopia

Szombierki zaczynają od wygranej. Znamy pierwszy transfer

D4 N8800 kopia

Szombierki zaplanowały zimę. Nie brakuje atrakcyjnych rywali

Szombierki skończyły jesień na 10. miejscu

Szombierki na koniec jesieni wygrały trochę spokoju