Szombierki w lekkim dołku. Są pierwsze przecieki transferowe

Bytomski IV-ligowiec wchodzi w kluczowy etap przygotowań do rundy wiosennej. Szombierki w ostatnich dwóch testowych meczach nie odnieśli zwycięstwa.

Fot. Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek
Szombierki Bytom zbliżają się do rozpoczęcia rundy wiosennej w IV lidze

12 marca Szombierki Bytom rozegrają pierwszy mecz ligowy w 2022 roku i od razu zostaną rzucone na głęboką wodę. Na stadion przy ul. Frycza-Modrzewskiego przyjedzie Raków Częstochowa, czyli lider pierwszej grupy IV ligi.

Bytomianie, chcąc postawić się głównemu kandydatowi do awansu do III ligi, muszą być przygotowani perfekcyjnie. W tym pomagają mecze sparingowe, a "Zieloni" ostatnio rozegrali dwa spotkania, w których mogli sprawdzić swoją aktualną dyspozycję.

Najpierw był bezbramkowy remis ze Spójnią Landek, która w drugiej grupie IV ligi aktualnie zajmuje 9. miejsce. Większe problemy sprawili młodzi piłkarze Ruchu Chorzów, którzy obecnie występują w Centralnej Lidze Juniorów.

Spotkanie z "Niebieskimi" zaczęło się źle, bo Szombierki po pierwszej połowie przegrywały 0:2. W drugiej odsłonie spotkanie bardziej się wyrównało, ale choć "Zieloni" strzelili dwa gole autorstwa Kordiana Rusza i Dawida Hewlika, to ostatecznie przegrali 2:3.

W ostatnich dniach pojawiło się kilka informacji na temat wzmocnień byłego mistrza Polski. Piotr Makowski informował, że na Frycza-Modrzewskiego przeniosą się dwaj gracze Polonii Bytom, czyli Jakub Wróbel i Tomasz Pośpiech. Ostatecznie pierwszy z nich musiał zostać w zespole niebiesko-czerwonych.

Pewne natomiast jest, że do Szombierek przenosi się Artur Koschny. Transfer już oficjalnie potwierdził jego dotychczasowy klub, czyli Drama Zbrosławice. Natomiast wcześniej Szombierki pochwaliły się pozyskanie Dawida Hewlika z Polonii Łaziska Górne.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon