Szombierki zaczynają od wygranej. Znamy też pierwsze wzmocnienie

Piłkarze Szombierek Bytom musieli uzbroić się w cierpliwość, zanim rozegrali pierwszy mecz w 2022 roku. "Zieloni" jednak zaczęli od pewnego zwycięstwa z przedstawicielem ligi okręgowej.

Fot. Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek
D4 N8834 kopia

12 stycznia piłkarze Szombierek Bytom spotkali się na pierwszym treningu w 2022 roku. Wiosną drużyna musi przede wszystkim jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie w IV lidze, aby spokojnie myśleć o kolejnym sezonie.

Podopieczni Krzysztofa Kiełba pracują nawet cztery razy w tygodniu, aby być w jak najlepszej formie na rundę wiosenną. Dopiero 29 stycznia była okazja, aby zweryfikować dotychczas wykonaną pracę. Test wypadł całkiem obiecująco.

"Zieloni" na początek zmierzyli się z ŁTS-em Łabędy. To aktualnie szósta drużyna bytomsko-zabrzańskiej ligi okręgowej. W pierwszej połowie niżej notowany przeciwnik dzielnie stawiał opór i bytomianie zdołali strzelić tylko jednego gola.

Więcej bramek zobaczyliśmy po zmianie stron. Szombierki ostatecznie wygrały 3:1. Dwie bramki strzelił Giorgiu Tsuleiskiri, a jednego gola dołożył Maksymilian Janicki.

Trener Kiełb w starciu z ŁTS-em Łabędy przyglądał się testowanym zawodnikom. Wcześniej jednak klub z Bytomia pochwalił się pierwszym transferem. Nowym piłkarzem Szombierek został Dawid Hewlik, który jesienią występował w IV-ligowej Polonii Łaziska Górne.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Szombierki bytom trening 4 liga

W Szombierkach rewolucja za rewolucją. Efektów nie widać

D4 N 1443 kopia

Nowy trener w Szombierkach

Szombierki Bytom - Ruch Radzionków

Szombierki na razie bezpieczne, ale potrzebują zwycięstw

Szombierki bytom iv liga

Lider potwierdził swoje aspiracje. Szombierki walczyły

Szombierki Bytom zbliżają się do rozpoczęcia rundy wiosennej w IV lidze

Szombierki w lekkim dołku. Są pierwsze przecieki transferowe

D4 N8800 kopia

Szombierki zaplanowały zimę. Nie brakuje atrakcyjnych rywali

Szombierki skończyły jesień na 10. miejscu

Szombierki na koniec jesieni wygrały trochę spokoju