Tablet dla ucznia do 700 zł – ranking 2021

Zeszyty, podręczniki, przybory do pisania czy nowy tornister – to oczywiście podstawowy ekwipunek ucznia na początek roku szkolnego. Warto jednak wyposażyć dziecko także w sprzęt elektroniczny, który pomoże w nauce. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to mamy kilka propozycji niedrogich i praktycznych tabletów.

Obraz 4

HUAWEI Matepad T10 9.7" 2/32GB WiFi

Pierwsza, a zarazem najtańsza opcja, to tablet HUAWEI Matepad T10. Ten sprzęt waży zaledwie 450 gram i idealnie zmieści się do plecaka lub torby. Wnętrze tabletu schowane jest w metalowym korpusie, a krawędzie są lekko zakrzywione, dzięki temu tablet wygodnie leży w dłoni.

To wszystko napędza ośmiordzeniowy procesor Kirin 710A, a płynność działania zapewnia oprogramowanie EMUI 10.1. Wspomaga ono szereg praktycznych i intuicyjnych funkcji m.in. możliwość dzielenia ekranu pomiędzy dwie aplikacje, nowy tryb oglądania przy słabym oświetleniu czy obsługę połączeń wideo HUAWEI MeeTime. Pojemności baterii to 5100 mAh, co pozwala na długie korzystanie z tabletu bez konieczności ładowania.

- Ten sprzęt chętnie kupują rodzice dla młodszych uczniów. Jest tu bowiem dostępny „Kącik dla dzieci”. To wirtualna przestrzeń, która oferuje praktyczne rozwiązania, takie jak: rejestrator dźwięku, aparat, malowanie czy multimedia. W tym „kąciku” rodzice mogą udostępniać i dodawać multimedialne treści, m.in.: zdjęcia, filmy i aplikacje. Mogą także ustalać maksymalny czas korzystania z tabletu - jeśli zostanie przekroczony, urządzenie wyłączy się automatycznie - podkreśla Adam Wysocki - Dyrektor Działu Sprzedaży sklepu internetowego www.matrixmedia.pl.

HUAWEI Matepad T10 zapewnia także ochronę oczu dziecka. Ostrzega, gdy tablet trzymany jest zbyt blisko oczu.

SAMSUNG Galaxy TAB A7 Lite SM-T220 WiFi

Kolejną, wartą uwagi opcją, jest tablet SAMSUNG Galaxy TAB A7 Lite. Duży wyświetlacz o przekątnej 8,7" dobrze sprawdzi się podczas lekcji online lub oglądania programów i filmów. Kompaktowa i smukła forma urządzenia to duże udogodnienie. Ten niewielki tablet o grubości zaledwie 8,0 mm i wadze 371 g z łatwością zmieści w torbie czy plecaku, nie obciążając przy tym kręgosłupa.

- To tablet niezwykle wygodny w obsłudze i można to robić jedną ręką. Dzięki menu opartemu na gestach wystarczy przeciągnąć po ekranie kciukiem, by cofnąć, przejrzeć ostatnio używane aplikacje czy wrócić do menu głównego – tłumaczy Adam Wysocki z www.matrixmedia.pl.

Galaxy TAB A7 to także aparat o rozdzielczości 8 MP, gotowy do użycia w każdej chwili. Z kolei bezpieczeństwa prywatnych danych chroni platforma zabezpieczeń Samsung Knox.

HUAWEI MatePad T8 8" 2/32GB LTE

Ostatnia propozycja jest nieco droższa od pozostałych, ale z całą pewnością warta rozważenia. To Huawei Matepad T8, który oferuje przede wszystkim wysoką jakość – wyświetla niemal 17 milionów kolorów, a dzięki wąskim ramkom można odnieść wrażenie, że wyświetlacz jest jeszcze większy. W inteligentny sposób dostosowuje jakość i kontrast ekranu do otoczenia. Skutecznie też redukuje niebieskie światło, co potwierdza specjalny certyfikat TÜV Rheinland. Tablet automatycznie sygnalizuje, jeśli ekran trzymasz zbyt blisko oczu.

- MatePad to jeden z najczęściej wybieranych tabletów przez klientów naszego sklepu. Imponuje nowoczesnym designem, a jego lekko zaokrąglone krawędzie i niewielka waga sprawiają, że wygodnie leży w dłoni. Idealnie mieści się także w torbie lub plecaku. Z kolei jego korpus wykonany z aluminium skutecznie chroni tablet przed wstrząsami - zapewnia Adam Wysocki - Dyrektor Działu Sprzedaży sklepu internetowego www.matrixmedia.pl

Tablet został wyposażony w oprogramowanie Huawei Share, które oferuje pomocne i równie proste w obsłudze funkcje: OneHop oraz Multi-Screen Collaboration. OneHop umożliwia przesyłanie m.in. zdjęć, filmów, dokumentów tekstowych, prezentacji między tabletem a wybranymi smartfonami Huawei. Po włączeniu Huawei Share, bluetooth i NFC wystarczy zbliżyć do siebie oba urządzenia, aby setki plików zostało przesłanych z jednego dysku na drugi.

Funkcja Multi-Window pozwala wyświetlać kilka aplikacji jednocześnie, dzięki temu korzystanie z tabletu może być jeszcze prostsze i wygodniejsze – można m.in. jednocześnie oglądać prezentację lub uczestniczyć w zdalnej lekcji i robić notatki.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon