Tancerze teatru Rozbark nakręcili w Bytomiu teledysk. Ulice miasta stały się dla nich inspiracją

Tancerze bytomskiego Teatru Rozbark nakręcili teledysk o charakterze artystycznym w Bytomiu. Na nagraniu widać jak artyści tańczą na tle zabytkowej architektury miasta. - Ulice Bytomia stały się dla nas ogromną inspiracją - podkreślają twórcy.

Tancerze Teatru Rozbark nakręcili w Bytomiu teledysk

W pierwszej połowie maja odbyła się premiera teledysku tancerzy bytomskiego Teatru Rozbark - Alexey Torgunakova oraz Ewy Noras. Artyści zrealizowali go na tle zabytkowych kamienic i urokliwych zakątków miasta.

- Bytom ma dużo ciekawych miejsc, ale finalnie wybraliśmy Zaułek między rynkiem i Agorą, dlatego że ta lokacja dobrze pasowała pod wymyślony koncept projektu. Także udało się nam wyjść na dach budynku na ulicy Sokoła, ja od początku tego projektu wiedziałem, że jedno z ujęć musimy zrealizować wysoko nad ulicami, nad pieszymi żeby uzyskać efekt jako ptaki patrzą z góry na dół - tłumaczy Alexey Torgunakov.

Jak przyznają twórcy, samo nagranie powstało w jeden dzień, jednak przygotowania do jego realizacji zaczęły się już dużo wcześniej. Najwięcej czasu artystom zajęło zbudowanie koncepcji, praca nad kostiumami oraz znalezienie odpowiedniej muzyki oddającej ducha zabytkowych zakamarków miasta.

Bytom to miasto, które ma swój koloryt i historię

- Od momentu kiedy przyjechałem do Bytomia, to miasto jest dla mnie ciągle inspiracją, jego ulice, kamienice, architektura, widać że to jest stare miasto, które ma swój koloryt i historię - podkreśla tancerz teatru Rozbark.

Głównym zamysłem projektu było stworzenie historii dwóch osób, które wyglądają inaczej niż zwykli ludzie. Istoty te, chcą dowiedzieć się co dzieje się z cywilizacją ziemską oraz czego obecnie pragną ludzie. - Zima dobiegła końca. Oczy otwierają się na wschód słońca. Nastaje nowy dzień. M i r a ż.
Jesteśmy tu ponownie, tylko na chwilę. Zima dobiega końca. Kiedy gwiazda patrzy za nami
- czytamy w opisie teledysku.

Nieprzypadkowo czerń i biel wybrane zostały jako kolory oddające klimat miejsca. Artystom zależało na zachowaniu czystości wizualnej oraz by estetyka nagrania budziła u oglądającego napięcie i wzrastającą ciekawość. Jak wygląda teledysk? Przekonajcie się sami.

Bronisław Komorowski

Może Cię zainteresować:

Bronisław Komorowski i Adam Michnik przyjadą do Bytomia. Spotkanie w Teatrze Rozbark

Autor: Patryk Osadnik

05/04/2023

Ulica Mickiewicza w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Aleja jak z berlińskiego Kreuzbergu: piękne kamienice, żadnych plomb i zieleń. Mickiewicza znów wygląda

Autor: Red Bytomski

18/04/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon