Tężnia Solankowa w Łagiewnikach? Wystarczy zagłosować w BO!

Bytomska Spółdzielnia Mieszkaniowa gorąco zachęca mieszkańców Bytomia do wzięcia udziału w głosowaniu na Budżet Obywatelski 2023/2024, który wystartuje już 22 września br. W tym roku BSM pragnie wesprzeć niesamowitą inwestycję planowaną w dzielnicy Łagiewniki. O czym dokładnie mowa? Oczywiście o projekcie nr 42 – Tężni Solankowej. Szczegóły poniżej.

Bytomska teznia Obszar kompozycji 3

Zdrowie jest najważniejsze

Bytomska Spółdzielnia Mieszkaniowa doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne jest zdrowie. Właśnie z tego powodu postanowiła wesprzeć wyjątkowy projekt nr 42 - Tężnię Solankową, który został zgłoszony do tegorocznej edycji Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Nie da się ukryć, że taka inwestycja nie tylko podreperuje zdrowie mieszkańców miasta, ale również podniesie ich komfort życia. Oczywiście, aby projekt został zrealizowany, potrzebne są głosy mieszkańców, a każdy głos ma ogromne znaczenie! Jedno jest pewne, bytomianie nie powinni pozostać obojętni, a zainteresować się tym ważnym tematem. Przecież ich udział w głosowaniu, ma realny wpływ na to co dzieje się w mieście.

Bytomska Tężnia Solankowa – co zakłada projekt?

Dobre pytanie. Projekt nr 42 zakłada stworzenie Bytomskiej Tężni Solankowej - Parku Amendy. BSM planuje zakup, dostawę oraz montaż tężni ze zbiornikiem podziemnym. Co więcej, spółdzielnia zamierza wybudować altanę o średnicy 6 m z pergolami. Zwieńczeniem projektu będzie postawienie 18 nowych ławek oraz instalacja systemu monitoringu z 2 kamerami. Z kolei Park Amendy zyska więcej oświetlenia, dzięki 8 nowym latarniom, a nawierzchnia pokryta kostką, wypięknieje za sprawą estetycznie wyodrębnionych obrzeży. Warto podkreślić, że teren wokół tężni zostanie zazieleniony, a zieleń po pracach ziemnych? Przywrócona! Brzmi jak dobry plan.

Więcej niż tężnia

Zgadza się! Projekt nr 42 to nie tylko ogólnodostępna, nieodpłatna tężnia solankowa. To przede wszystkim idealne miejsce do spędzania czasu na świeżym powietrzu, promujące integrację mieszkańców różnych pokoleń. Największym atutem tężni solankowej są jej oczywiste korzyści zdrowotne. Powietrze otaczające tężnię zostanie wzbogacone w cenne mikroelementy, takie jak: jod, brom, magnez, wapń, krzem, potas i żelazo. Ponadto, inwestycja wspierana przez BSM ma kluczowe znaczenie w walce z zanieczyszczeniem powietrza i stanowi prawdziwą oazę spokoju w środku miejskiego zgiełku. Aby projekt miał realną szansę na wygraną, potrzebne są głosy mieszkańców. To właśnie od bytomian zależy, czy Łagiewniki będą jeszcze piękniejsze i bardziej przyjazne wszystkim mieszkańcom.

Tężnia Solankowa w Bytomiu, brzmi jak dobry plan? Zatem weź udział w głosowaniu BO!
https://bo.bytom.pl/

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon