Tragiczny pożar przy ul. Żeromskiego. Nie żyje jedna osoba

Dzisiaj rano w jednym z budynków wielorodzinnych przy ul. Żeromskiego doszło do wybuchu pożaru, w wyniku którego zginęła jedna osoba. W działaniach brały udział cztery zastępy straży pożarnej.

Jak podaje nam Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, strażacy otrzymali zgłoszenie o zadymieniu budynku wielorodzinnego przy ul. Żeromskiego dzisiaj o godz. 5.55.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdziliśmy pożar w mieszkaniu na pierwszym piętrze – mówi nam mł. asp. Wojciech Krawczyk.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Strażacy musieli także siłowo wejść do jednego z mieszkań i podać prąd gaśniczy. Jednocześnie przeszukiwali lokal.

Ewakuowano jedną osobę. Niestety nie przeżyła pożaru

– W jednym z pomieszczeń znaleźliśmy nieprzytomnego lokatora, którego ewakuowaliśmy na zewnątrz i tam rozpoczęliśmy resuscytację – dodaje mł. asp. Wojciech Krawczyk.

Później na miejsce przybyły służby ratownictwa medycznego. Niestety, mimo przeprowadzonej reanimacji nie udało się go uratować.

– Ugasiliśmy pożar, przewietrzyliśmy budynki, wykonaliśmy też pomiary, które nie wykazały żadnych szkodliwych substancji. Nie było konieczności ewakuacji lokatorów tego budynku, ponieważ pożar zamknął się tylko w tym mieszkaniu i nie rozprzestrzenił się – relacjonuje mł. asp. Wojciech Krawczyk.

W działaniach wzięły udział cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej, Państwowe Ratownictwo Medyczne i Policja.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon