Tramwaj po raz kolejny wykoleił się na Zamłyniu. To feralne torowisko?

W rejonie Zamłynia po raz kolejny doszło do wykolejenia tramwaju. Wstrzymano ruch pojazdów linii 5 i 9 w kierunku Bytom Plac Sikorskiego.

Byt wykolejenie zamlynie1

Pasażerowie kursujący pomiędzy Bytomiem i Zabrzem nie mieli dziś szczęścia. Tramwaj linii nr 5 relacji Bytom Plac Sikorskiego (godz. 12.07) – Zabrze Stalmacha oraz Zabrze Stalmacha (godz. 13.01) - Bytom Plac Sikorskiego odwołany. Z kolei nieco później, bo w okolicach godz. 15.30 wagon wykoleił się w pobliżu przystanku na Zamłyniu.

Jak poinformował Zarząd Transportu Metropolitalnego, ruch tramwajów został wznowiony o godz. 15.55.

Choć mamy dopiero początek kwietnia, tramwaj linii nr 5 już kilkukrotnie wykoleił się w tym samym miejscu. Sytuacja może dziwić, ponieważ ten odcinek torowiska stosunkowo niedawno przeszedł remont. ciągu ul. Zabrzańskiej na Zamłyniu wymieniono w sumie 300 metrów torowiska tramwajowego. Przypomnijmy, że w czerwcu 2014 roku Tramwaje Śląskie rozpoczęły remont torowiska pod wiaduktem kolejowym. Z kolei w listopadzie 2016 roku wymieniono torowisko tramwajowe na długości 90 metrów oraz zbudowano przejście dla pieszych między peronami. Czy juz nadszedł czas na kolejną modernizację i poprawę torowiska?

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon