Tramwaje Śląskie ruszają z kolejnym etapem remontu torowisk

Tym razem naprawiane będą tory na ulicy Katowickiej na odcinku od Jagiellońskiej do pl. Kościuszki.

Bytomski2 remontkatowickiej

Pasażerów czeka zmiana organizacji ruchu i rozkładu jazdy tramwajów, a od placu Sikorskiego do ul. Tarnogórskiej będą ich wozić minibusy.

Kierowcy, którzy zechcą dojechać do placu Kościuszki będą musieli z ul. Katowickiej skręcić w ul. Piastów Bytomskich i dalej - jechać w Gliwicką. Nie będą mogli wjechać w plac Kościuszki od strony ul. Piekarskiej (mogą to zrobić tylko w określonych godzinach pojazdy dowożące towar do sklepów).

Ze względu na remont, tramwaje od strony Katowic i Zabrza będą jeździły tylko do placu Sikorskiego. Dla jadących w stronę Stroszka przygotowano komunikację zastępczą. Minibusy dowiozą pasażerów do ul. Tarnogórskiej, gdzie będą musieli przesiąść się na tramwaj jadący w kierunku zajezdni.

Według zapowiedzi inwestora, czyli Tramwajów Śląskich, prace rozpoczną się 13 czerwca i mają potrwać ok. 3 tygodni.

Wyznaczono następującą trasą dla minibusów:

  • w kierunku Stroszka:

pl. Sikorskiego - Jagiellońska - pl. Wolskiego - Powstańców Warszawskich (z wykorzystaniem przystanku autobusowego ) -Wrocławska -Chrzanowskiego - Tarnogórska.

  • w kierunku pl. Sikorskiego

Tarnogórska - Chrzanowskiego -Wrocławska - Kolejowa - pl. Wolskiego - Powstańców Warszawski - Moniuszki (z wykorzystaniem przystanku tramwajowego) - pl. Sikorskiego.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon