Oliwia Bergler z Górnika Bytom mistrzynią Polski w tenisie. Z turnieju przywiozła 3 medale

Oliwia Bergler, zawodniczka klubu Górnik Bytom podczas finału Mistrzostw Polski Juniorów z łatwością pokonała przeciwniczkę Orianę Gniewkowską. Oprócz tytułu mistrzowskiego zawodniczka w grze mieszanej zdobyła kolejny złoty medal, a w deblu brązowy.

Polski Związek Tenisowy
Oliwia Berlger wygrała mistrzostwa Polski w tenisie

Oliwia Bergler z Górnika Bytom mistrzynią Polski w tenisie

W miniony weekend w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w tenisie. Z klubu Górnik Bytom udział wzięła Oliwia Bergler. Tenisistka zdobyła tytuł mistrzowski.

- Rewelacyjnie spisała się tenisistka Górnika Bytom Oliwia Bergler, która wywalczyła podczas rozgrywanych w Łodzi Mistrzostw Polski Juniorów /U-18/ dwa złote medale, zarówno w singlu oraz w grze mieszanej. Nasza zawodniczka w finale singla dość łatwo uporała się z Orianą Gniewkowską (Gdańska Akademia Tenisowa GAT) 6:1, 6:0, zdobywając tytuł mistrzowski - informuje bytomski magistrat.

Kolejny złoty krążek powędrował do Oliwii Bergler po wygranej w mikście w parze z kolegą klubowym Nikodemem Barcikiem. Natomiast trzeci, brązowy krążek wywalczyła w deblu w parze z Barbarą Straszewską (CKT Grodzisk Mazowiecki).

Zwycięzcy gry pojedynczej ( w tym także Oliwia Bergler) otrzymali vouchery na 3000 zł brutto do wykorzystania na starty za granicą, zegarki marki Festina oraz „dzikie karty” do turniejów ITF World Tour rozgrywanych w Polsce lub podobną przepustkę do juniorskiej imprezy ITF J300 w Bytomiu.

Kowalik Katarzyna bytomianka

Może Cię zainteresować:

Katarzyna Kowalik wygrała z rakiem, a potem z konkurentkami. Zdobyła Mistrzostwo Europy w Bikini Fitness

Autor: Martyna Urban