Trwa finał WOŚP w Bytomiu. Co będzie się działo?

Aż dwustu wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyruszyło w miasto, by kwestować na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. W ramach finału tegorocznej zbiórki wydarzy się jeszcze szereg atrakcji.

30 wosp

Dziś w kawiarni U Fiołków przy ul. Gliwickiej będą odbywać się licytacje. Wśród licytowanych przedmiotów są obrazy, vouchery do sklepów, płyty z muzyką, czy egzemplarz Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej z podpisami senatorów.

Z kolei o 10:00, 13:00 i 16:00 z peronu wąskotorowego przy bytomskim dworcu odjedzie pociąg, który zabierze podróżnych na przejazd do Suchej Góry i z powrotem. Napędzi go zabytkowy parowóz Ryś, który niedawno został odrestaurowany i po kilku dekadach znów jeździ po torach o własnych siłach.

W kawiarni Mikko w Miechowicach o 11:00 rozpocznie się darmowe badanie wzroku, o 15:00 odbędzie się malowanie buziek maluchom, około 17:00 zaplanowano przejazd pojazdów militarnych z Kompanii Bytom, zaś godzinę później wystąpi wokalistka Paulina Szybkowska. O 19:00 będą miały miejsce licytacje, po których o 20:00 nastąpi zwyczajowe Światełko do nieba.

Od 15:00 w Lokalu w Bytomiu przy pl. Sobieskiego będzie odbywać się kiermasz oraz będzie można zobaczyć transmisję głównego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dzisiejsze atrakcje zwieńczy koncert orkiestry dętej Power of Winds o 19:30 na placu Sobieskiego, gdzie tuż po 20:00 Bytom wypuści swoje Światełko do nieba.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Sztab wosp bytom 2023

Finał WOŚP 2023 w Bytomiu. Dużo lepiej niż rok temu!

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Byt wosp oberschliesien 01

Bytomianie uzbierali rekordową kwotę [FOTO]

Byt 25 wosp bytom

Bytomianie znów uzbierali 100 tys. dla WOŚP!...

Byt 25 wosp mos

Kasia Moś zaśpiewa na finale WOŚP [PROGRAM]

Byt netflix logo

Netflix kręci serial w Bytomiu

Byt tune sky high

Nagrali świetny teledysk w EC Szombierki [VIDEO]