Trwa wielkie łatanie dróg w Bytomiu. Pójdą na to miliony

Miasto Bytom wyda kilka milionów złotych na bieżące remonty jezdni. Z dróg mają zniknąć dziury, które tak bardzo irytują kierowców.

Grzegorz Goik / UM Bytom
Łatanie ulicy

Tegoroczna zima była szczególnie kapryśna i długo nie chciała dać o sobie zapomnieć. Jak już wszyscy byli przekonani, że odeszła na dobre, to nagle wracała, by zaskoczyć wszystkich opadami śniegu lub przymrozkami. Tak zmienna aura jest fatalna dla dróg, a kierowcy wówczas najbardziej narzekają na pojawianie się nowych dziur na ulicach.

W Bytomiu walka z ubytkami w jezdniach trwa tak naprawdę już od kilku miesięcy. Już pod koniec marca rozpoczęto pierwsze naprawy przy użyciu asfaltu lanego. Drogowcy zaczęli od głównych szlaków komunikacyjnych, gdzie panuje największe natężnie ruchu. Na ten etap prac przeznaczono prawie 400 tysięcy złotych.

Znacznie większe środki - ok. 4 mln zł - mają zostać wydane w ramach niedawno rozstrzygniętego przetargu publicznego na utrzymanie nawierzchni jezdni na terenie Gminy Bytom w 2023 r. Zadanie powierzono konsorcjum firm ZRD Orfin SP. K. oraz PIDP Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Drogowe Józef Pietryga.

Zgodnie z podpisaną umową, brygady drogowe w zależności od stanu nawierzchni jezdni będą przeprowadzać remonty cząstkowe nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych, roboty związane z mechaniczną rozbiórką nawierzchni, frezowaniem nawierzchni, ręcznym i mechanicznym ułożeniem warstwy wiążącej i ścieralnej, zalewaniem szczelin oraz wykonaniem podbudowy z tłucznia kamiennego.

W pierwszej kolejności drogowcy pojawią się na ulicach Krzyżowej, Wrocławskiej, Długiej, Siemianowickiej, Stolarzowickiej, Chorzowskiej, Żołnierskiej, Powstańców Warszawskich, Kędzierzyńskiej, Konstytucji, Piłsudskiego, Gombrowicza, Fałata i al. Jana Pawła II. Remontowane będą także drogi gminne w Śródmieściu i na osiedlu Ziętka, a następnie w pozostałych dzielnicach Bytomia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon