Trzech Króli wraz z orszakiem wjedzie do Bytomia

Coroczna organizacja Orszaku Trzech Króli to już bytomska tradycja. 6 stycznia wydarzenie ponownie odbędzie się w centrum naszego miasta.

Byt orszak trzech kroli
- Tegoroczny Orszak Trzech Króli ma nam pokazać jak radośnie i głęboko można przeżywać święta, w jaki sposób dzielić się tą radością i treścią świąt z innymi i jak na co dzień zachować radość oraz dobrego ducha, którym napełniliśmy się podczas świąt - mówi ksiądz Artur Sepioło, dyrektor Sekcji ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezji Gliwickiej.

Hasłem tegorocznego Orszaku jest "Dzień dziś wesoły". Tegoroczna odsłona wydarzenia odbędzie się w czwartek, 6 stycznia o 14:30. Wzorem ubiegłych lat poszczególne grupy wyruszą z trzech różnych miejsc, by finalnie spotkać się na Rynku.

  • grupa Żółta symbolizująca Azję wystartuje z ul. Dworcowej sprzed dworca, przejdzie pl. Kościuszki i Gliwicką.
  • grupa Czerwona symbolizująca Europę wyruszy z ul. Krakowskiej przy stacji benzynowej
  • grupa Niebieska symbolizująca Afrykę rozpocznie pochód na pl. Akademickim, a następnie przejdzie ul. Żeromskiego, Korfantego, Piłsudskiego i Podgórną.

Osoby chcące przejść trasę wraz z orszakiem powinny zjawić się na miejscu z około piętnastominutowym wyprzedzeniem. Przemarsz na Rynek potrwa ok. 5 do 10 minut. Na głównym placu naszego miasta odbędzie się wspólne kolędowanie połączone z występami artystycznymi.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon