Trzy samochody elektryczne w BPK

Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne kupiło trzy samochody elektryczne. Dwa będą używane przez pracowników działów Sieci Kanalizacyjnej i Sieci Wodociągowej; jeden został przeznaczony dla próbkobiorców akredytowanego Laboratorium BPK.

Samochody Elektryczne BPK

Przy okazji zakupu samochodów elektrycznych, Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne zamontowało dwie dedykowane ładowarki: dwustanowiskową na terenie zaplecza technicznego przy ul. Zabrzańskiej i jednostanowiskową przy ul. Sikorskiego. Łączny koszt inwestycji wyniósł 253,5 tys. zł netto. Oprócz aut i ładowarek, w cenie są także gwarancje: 3-letnia na pojazdy, 8-letnia na akumulatory napędowe oraz 6-letnia antykorozyjna. To nie pierwsze pojazdy elektryczne we flocie BPK, która liczy obecnie 23 samochody. W maju 2020 r. Przedsiębiorstwo kupiło pierwszy pojazd elektryczny marki MELEX, wykorzystywany głównie na terenie Oczyszczalni Ścieków „Centralna”.

– Dokonując zakupu trzech samochodów elektrycznych spełniliśmy wymogi ustawy z dnia 11 stycznia 2018 roku o elektromobilności i paliwach alternatywnych – mówi Tomasz Barski, prezes Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Spółka nie zamierza jednak na tym poprzestać i będzie nadal inwestować w pojazdy elektryczne, a tym samym w ochronę środowiska.

Flota BPK-u została wzbogacona o trzy elektryki: dwie Dacie Spring o zasięgu do 230 km oraz Renault Zoe o zasięgu do 395 km. Własne stacje ładowania zapewniają wystarczającą mobilność samochodów w codziennym użytkowaniu na potrzeby BPK.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon