Tylko w 1 dzień złapano 5 ukrywających się osób

Na nic zdało się ukrywanie przed wymiarem sprawiedliwości. Bytomscy policjanci i tak wytropili poszukiwane osoby. Teraz już nie unikną kary.

Rece skute kajdankami

Tylko w czwartek, 10 marca w ręce Policji wpadło aż 5 poszukiwanych, w tym mężczyzna, za którym wystawiono list gończy. 23-latek został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu. Skuteczni okazali się też funkcjonariusze z IV komisariatu w Szombierkach, którzy zatrzymali 44-latkę i 67-latka poszukiwanych w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Z kolei mundurowi z Miechowic namierzyli 42-latka poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Bytomiu w celu doprowadzenia do Aresztu Śledczego oraz 33-latka, który został przyłapany w sklepie budowlanym, gdzie próbował dokonać kradzieży narzędzi - pech chciał, że akurat był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiej, by odbyć karę więzienia.

Osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości często są bardzo ostrożne, dlatego starają się nie rzucać w oczy i nie wyróżniać z tłumu. Policjanci jednak nieustannie zbierają informacje o poszukiwanych, co jak widać przynosi efekty. Niestety osób, które starają się uniknąć kary za popełnione czyny ciągle przybywa. W związku z tym policjanci liczbą na pomoc zwykłych mieszkańców. Każdy może anonimowo przekazać informacje jednostce Policji drogą telefoniczną lub za pośrednictwem formularza na stronie internetowej. Jednocześnie mundurowi przypominają, że za ukrywanie poszukiwanej osoby grozi nawet do 5 lat więzienia.

Aktualną listę poszukiwanych można znaleźć na stronie internetowej Komendy Głównej Policji.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon