Tylko w 2013 BECEK pozyskał dotacje w wysokości 700 tys. zł.

Wiele z projektów realizowanych w BECEKu Bytomskim Centrum Kultury mogło zaistnieć dzięki dofinansowaniu ze środków zewnętrznych. Tylko w 2013 roku ekipa Bytomskiego Centrum Kultury pozyskała dotacje w wysokości około 700 tys. zł.

Bytomski2 becek

Dzięki środkom pozyskanym z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej możliwy jest zakup nowego projektora cyfrowego do Sali ToTu oraz modernizacja sali Ki-Nowej, dzięki środkom pozyskanym z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego możliwy jest zakup wyposażenia do Sali Ki-Nowej.

becekWsparcie działalności merytorycznej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozwoliło m.in. na realizację spektakli w ramach HartOFFania Teatrem, warsztatów w ramach Klubu Zielonej Żyrafy, spektakli dla dzieci w ramach Sceny Familijnej, koncertów w ramach projektu Tylko NIE Bytom!, wystawy i wydarzeń towarzyszących w ramach projektu Workers of the Artworld Unite [realizowanych w CSW Kronice]. Dzięki środkom pozyskanym z Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych BECEK realizuje projekt edukacji medialnej KinoSzkoła. Ponadto prezentacje spektakli niemieckich teatrów w ramach Teatromanii mogły się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Łączny wkład własny niezbędny do realizacji powyższych projektów to około 600 tys. zł.

Mamy świadomość, iż każde udzielone nam wsparcie finansowe jest wyrażeniem uznania dla naszej dotychczasowej pracy i jednocześnie kredytem zaufania na przyszłość. Dziękujemy! Nie zawiedziemy – mówi Agnieszka Skowronek rzecznik prasowy BECEK Bytomskiego Centrum Kultury.

Projekty na które BECEK pozyskał dofinansowanie:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego:

- 15. Międzynarodowy Festiwal TEATROMANIA

- Każda żyrafa prowadzi do teatru. Alternatywnego

(w tym: Scena Familijna, HartOFFanie Teatrem, Zielona Żyrafa, warsztaty teatralne)

- cykl koncertów Tylko NIE Bytom!

- Zakup wyposażenia Sali Ki-Nowej

- Artworkers of the World Unite [CSW Kronika]

Polski Instytut Sztuki Filmowej:

- Zakup projektora cyfrowego do sali ToTu, Remont sali Ki-Nowej

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon