Ubezpieczenie na narty - nie zapominaj o swoim zdrowiu

Ubezpieczenie na narty 2

Nadszedł wreszcie upragniony czas w roku, na który czekali wszyscy miłośnicy sportów zimowych. Można powiedzieć, że w Polsce jest naprawdę wiele fanów i fanek, zarówno dłuższych, jak i krótszych wyjazdów za granicę i na polskie, górskie stoki, gdzie oddają się beztroskiemu, zimowemu szaleństwu, na przykład na nartach lub snowboardzie.

Bez wątpienia, sport to zdrowie, a o formę trzeba dbać nawet w okresie zimowym, jednak nie można zapomnieć o zdrowym rozsądku. Bez względu na to jak bardzo jest się doświadczonym w jeździe na nartach, jaką ilość kursów i szkoleń się przeszło i ile lat się jeździ na tego typu wycieczki - każdy bez wyjątku powinien pamiętać o wyborze odpowiedniego ubezpieczenia narciarskiego. Zwłaszcza jeśli decyduje się na ferie za granicą. Takie ubezpieczenie chroni każdego, kto je wykupi, przed stresem, a przede wszystkim przed obciążeniem go dodatkowymi kosztami hospitalizacji i leczenia.

Czym jest ubezpieczenie narciarskie?

Wyjeżdżając na ferie, które będzie się spędzało aktywnie, codziennie jeżdżąc na ukochanych nartach, trzeba pamiętać o wielu istotnych rzeczach. Od odpowiedniego stroju, przez hotel, po sprawdzenie warunków pogodowych.

Jest jednak, jeszcze jedna, niesamowicie ważna kwestia, a jest nią ubezpieczenie turystyczne. Ubezpieczenie turystyczne, a dokładniej, jedna z jego form - ubezpieczenie na narty, to finansowe zabezpieczenie przed nieprzewidzianymi, nieszczęśliwymi wypadkami, które niestety mogą spotkać każdego. Wykupując je można uzyskać refundację kosztów leczenia, a także możliwej ewentualnej rehabilitacji.

Bardzo ważną kwestią jest także polisa turystyczna zapewniająca ochronę podczas wyjazdów zagranicznych, jest ona o wiele przydatniejszym rozwiązaniem, niż EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), która w przeciwieństwie do polisy, nie zapewnia transportu medycznego do Polski w przypadku uszczerbku na zdrowiu. Nie ma się nad czym zastanawiać, jeśli szykuje się wyjazd na narty ubezpieczenie na www.polisanarciarska.pl będzie świetnym rozwiązaniem, zapewniającym ochronę zdrowia, a także portfela.

Narty, a koronawirus - przydatne informacje

Na ten czas miłośnicy zimowych sportów nie mają się czym martwić, ponieważ sezon narciarski 2021/2022 zapowiada się całkiem obiecująco, zarówno jeśli chodzi o polskie stoki, jak i najpopularniejsze kierunki zagraniczne. Polacy mogą się wybrać na przykład do Włoch, Szwajcarii, Słowacji, Francji, Austrii lub Czech, trzeba jednak pamiętać, że każdy z tych krajów posiada inne obostrzenia covidowe, co powinno się regularnie sprawdzać jeśli ma się zamiar tam wybrać.

Jak już wcześniej zostało wspomniane, ubezpieczenie turystyczne na narty jest bardzo istotną kwestią, lecz w obecnych czas powinno się mieć również na względzie ciągle obecną sytuację pandemiczną i wybrać ubezpieczenie, które pokryje koszty zachorowania także na COVID-19. W jego obrębie znajduje się:

  • Test na obecność wirusa
  • Leczenie w przypadku ciężkiego przebiegu choroby
  • Zakwaterowanie i wyżywienie w razie przedłużenia pobytu z powodu pozytywnego testu i kwarantanny
  • Powrót do kraju

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: 
https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/narty-a-koronawirus-przygotowania-do-sezonu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Depositphotos 432207742 xl 2015 kopia

Najlepsze prezenty dla mężczyzny - co wybrać na święta 2021?

8a8aa18e156fbe258d03e53e47c79200

Recepty online - jakie mają zalety?

BOISKO bsm

Boisko na Arki Bożka czeka odnowa? Głos w rękach mieszkańców

Zamek Krasiczyn

Zamek w Krasiczynie. Perła renesansu w Polsce zaprasza!

Klub Relaks

Sprawdź jakie zajęcia przygotował Bytomski Klub Relaks

Muzeum Powstań Śląskich Zdjęcie Główne

Do Muzeum Powstań Śląskich na lekcje, warsztaty i urodziny!

20210914172238 g9baeecfb0907aae92bf144643d2a22db913659f48fb07feccd2bc6826c35d4a59e8200af6dc60d2a2e96ad8b648a364217a4bec03de6efa7084e19e60c4af90b 640 jpg

Supergrosz.pl – szybkie pożyczki ratalne