Ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości, ale wpadli

Co prawda nie ukrywali się w Pałacu Prezydenckim, ale i tak sprawili służbom dość kłopotu, by doprowadzić ich za kratki. Bytomska Policja zatrzymała aż 6 osób poszukiwanych przez sądy i jedną nieletnią.

Zatrzymanie pyskowice

Wygląda na to, że wtorki są szczęśliwym dniem dla policjantów z Bytomia. Dopiero co informowaliśmy, że właśnie we wtorek, 27 grudnia udało się im zatrzymać aż 8 poszukiwanych osób tylko jednego dnia. Tymczasem we wtorek, 9 stycznia, w ręce mundurowych wpadło kolejnych 6 osób uchylających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Tym razem zatrzymani zostali mieszkańcy Bytomia i jeden katowiczanin, w wieku od 33 do 42 lat. Za dwoma z nich wystawiono listy gończe, natomiast pozostałych poszukiwano na podstawie nakazów doprowadzenia do aresztów śledczych i zakładów karnych. Ponadto policjanci zatrzymali również 14-latkę, która uciekła z placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Wszyscy zatrzymani trafią za kratki, natomiast nieletnia została przekazana pod opiekę wychowawców.

Komenda Miejska Policji w Bytomiu przypomina, że pomoc poszukiwanym w unikaniu kary jest przestępstwem i grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności. Każda osoba, która ma wiedzę o miejscu pobytu poszukiwanych mogą anonimowo poinformować o tym jednostkę Policji telefonicznie lub poprzez formularz na stronie internetowej.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon