Ulice Nawrota i Smolenia w Bytomiu przejdą metamorfozę. MZDM podpisał umowę z wykonawcą

Miejski Zarząd Dróg i Mostów podpisał 29 września umowę z konsorcjum firm JKM Sp. z o.o. z Mikołowa i Przedsiębiorstwem Produkcyjno Usługowo Handlowym DALPOL sp. j. z Bytomia umowę na przebudowę dwóch ważnych dróg w centrum naszego miasta. Mowa o ulicach Nawrota i Smolenia. Inwestycja będzie opiewała na kwotę ponad 2,2 mln zł.

Bytom na realizację inwestycji pozyskał połowę środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Przebudowa ulic Nawrota i Smolenia ma zakończyć się do końca 2022 roku.

– Planując inwestycje drogowe w mieście, staramy się zawsze o środki zewnętrzne na ich realizację, dlatego cieszę się, że udało się nam pozyskać kolejne fundusze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, które przeznaczyliśmy na przebudowę dwóch ważnych dróg w Śródmieściu – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Zostaną przebudowane chodniki i zagospodarowane zieleńce

W ramach inwestycji ma zostać nie tylko przebudowana jezdnia, metamorfozę przejdą także chodniki oraz pobliskie zieleńce. Będą uporządkowane także miejsca postojowe. Wykonawca zobowiązany jest także do przebudowania zjazdów, peronów autobusowych, budowy wysp przejezdnych i separujących ruch. Prace obejmą drogę o łącznej długości 912 mb. Na ich realizację wykonawca ma 12 miesięcy. Inwestycję zaplanowano na lata 2021-2022.

– Warto podkreślić, że przebudowa ulicy Nawrota i Smolenia ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych, ale też komfortu jazdy kierowców, dlatego zakres robót przewiduje nie tylko wymianę nawierzchni jezdni, ale przede wszystkim przebudowę chodników, peronu autobusowego oraz zjazdów – dodaje prezydent Mariusz Wołosz.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt ulica do remontu1

Będzie remont ulic Nawrota i Smolenia w...

Byt parafia ewangelicka bytom

Zabytkowe ELIM i Ulica Kwietniewskiego przejdą...

Byt lalalla

MDK nie jest już czarny! Spod brudu wyłoniła...

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...

243031991 560939268531171 6002739237003241243 n

Będą pomiary natężenia ruchu na ulicy Miarki i sąsiednich