Unijne inwestycje PEC-u

PEC Sp. z o.o. w Bytomiu od 10 lat realizuje projekty dofinansowane z UE. Zadania dotyczą poprawy jakości powietrza oraz unowocześnienia istniejącej infrastruktury ciepłowniczej.

Wymiana izolacji

Od 2017r. Spółka prowadzi inwestycje dofinansowane z Funduszu Spójności w ramach POIiŚ 2014-2020. W tym okresie zbudowano ok. 24 km sieci ciepłowniczych oraz ok. 330 węzłów cieplnych, z czego w 2021 r. wykonano 36 węzłów i ok. 3,3 km sieci. Obecnie trwają prace związane z zakończeniem zadań, których zakres dotyczył m.in. nowych podłączeń bezpośrednio obejmujących ok. 1250 Bytomian.

Aktualnie PEC realizuje 3 projekty, tj.: Modernizacja gospodarki cieplnej dla gmin: Bytom i Radzionków - 2015-2020, Modernizacja systemu ciepłowniczego wraz z likwidacją niskiej emisji na terenie miasta Bytom w latach 2019-2023 oraz Likwidacja niskiej emisji na terenie miasta Bytom w latach 2020-2021. Główne korzyści to zmniejszenie zużycia energii końcowej ok. 48 372 GJ/rok, tj. roczne ogrzanie ok. 900 domków i uniknięte emisje CO2 ok. 4 657 Mg/rok, tj. ok. 2 300 ton/rok niespalonego węgla, zmniejszenie emisji pyłów, bezpieczne dostawy Ciepła Systemowego, ograniczenie poziomu niskiej emisji oraz wyeliminowanie zagrożenia występowania czadu w podłączonych budynkach.

Docierają do nas sygnały od mieszkańców sąsiadujących bezpośrednio z naszymi zrealizowanymi inwestycjami, którzy dzięki likwidacji palenisk węglowych, już odczuwają poprawę jakości powietrza. Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami prowadzą działania przyczyniające się do ograniczenia występowania zjawiska smogu. Ze względu na uciążliwość prowadzonych prac ziemnych, pragniemy przeprosić za utrudnienia i podziękować mieszkańcom za wyrozumiałość.

Zapraszamy do śledzenia bieżących informacji na www.pec.bytom.pl

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon