Urzędnicy w Bytomiu przyjdą do pracy w sobotę. Dla mieszkańców

Urząd Miejski w Bytomiu wprowadza pracujące soboty. W wybrane dni mieszkańcy będą mogli załatwiać swoje sprawy w dwóch najbardziej obleganych wydziałach.

Urzad miejski w bytomiu

Chyba każdy kiedyś odsiedział swoje na urzędowych korytarzach w oczekiwaniu na swoją kolej do rejestracji samochodu, czy wyrobienia dowodu osobistego. W ostatnich latach nieco usprawniono ten proces wprowadzając numerki i możliwość umówienia się na wizytę o konkretnej godzinie przez Internet.

Bytomski magistrat postanowił jeszcze bardziej wyjść mieszkańcom naprzeciw - szczególnie tym, którzy w ciągu tygodnia roboczego nie mają czasu na przyjście do urzędu. Dlatego już w najbliższą sobotę, 28 października, w godzinach 9:00 - 13:00 zostaną otwarte wydziały Komunikacji oraz Spraw Obywatelskich.

W Wydziale Komunikacji UM Bytom będzie można dokonać m. in. rejestracji pojazdu, załatwiać inne formalności związane z odbiorem stałego dowodu rejestracyjnego, wymiany dowodu rejestracyjnego, zgłoszenia zbycia/nabycia oraz wydania wtórnika dokumentu. Natomiast przy stanowisku obsługowym dotyczącym prawa jazdy będzie możliwość złożenia wniosku na wymianę dokumentu, na profil kandydata na kierowcę (PKK) lub profil kierowcy zawodowego (PKZ), wydania międzynarodowego prawa jazdy oraz odbioru prawa jazdy.

Z kolei w Wydziale Spraw Obywatelskich mieszkańcy będą mogli również złożyć wniosek na wydanie dowodu osobistego w pokoju numer 116, a w pokoju nr 113 odebrać dowód, zastrzec lub zgłosić jego utratę.

Jak zaznaczają urzędnicy, obsługa klientów będzie odbywać się na podstawie biletu pobranego w biletomacie, bądź wizyt umówionych przez Internet. Opłat będzie można dokonywać wyłącznie kartą płatniczą przy stanowisku obsługi, natomiast w przypadku opłat zrealizowanych na poczcie lub przelewem na konto będzie trzeba mieć ze sobą potwierdzenie dokonanej transakcji.

Trzeba podkreślić, że nie każda sobota w urzędzie będzie pracującą. Po raz kolejny tego dnia tygodnia będzie można załatwić swoje sprawy 16 grudnia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon