Usiądź na fotelu św. Mikołaja i wejdź do wielkiej bombki

Na ulicach i placach Bytomia pojawiły się kolorowe ozdoby świąteczne. W tym roku miasto nie ograniczyło się jedynie do ustawienia choinek. W przestrzeni publicznej stanęły spektakularne dekoracje 3D.

Od kilku dni ozdoby świąteczne ustawione na bytomskim Rynku robią furorę wśród przechodniów. Tradycyjnie na fontannie - która o tej porze roku jest wyłączona i zakryta - postawiono wysoką choinkę. Tym razem jednak obok niej ustawiono również inne dekoracje: wielkie pudełko z kokardą, fotel świętego Mikołaja oraz bombkę choinkową. Większość pieszych nie potrafi oprzeć się pokusie, by zatrzymać się na chwilę i zrobić sobie zdjęcie przy dekoracjach zrobionych z kolorowych światełek.

W całym mieście zamontowano 227 sztuk dekoracji świątecznych. Znajdziemy je m.in. przy następujących ulicach: Konstytucji, Świętochłowickiej, św. Piotra, Krzyżowej, Cyryla i Metodego, Worpie, Zabrzańskiej, Żołnierskiej, Suchogórskiej, Przyjemnej, Ptakowickiej, Łokietka, Strzelców Bytomskich, Frenzla, Racjonalizatorów, Piłsudskiego, Wrocławskiej, Powstańców Warszawskich, Smolenia, Chorzowskiej, Siemianowickiej, Katowickiej oraz Witczaka, jak również na placach Jana, Sobieskiego, Szpitalnym i Sikorskiego.

Do najbardziej spektakularnych należy karoca z zaprzęgiem z reniferów, którą ustawiono na fontannie przed gmachem Urzędu Miejskiego na pl. Bruninga. Z kolei na kładce w Parku Kachla przy Stawie Północnym ma pojawić się zaprzęg z saniami. Koszt zakupu tegorocznych iluminacji i dekoracji świątecznych wraz z ich montażem, utrzymaniem, oświetleniem i serwisem wyniesie ok. 356 tys. zł.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon