Utylizacja tuszy i tonerów do drukarek - troska o planetę zaczyna się od małych kroków!

Każdego roku ponad 350 milionów wkładów do drukarek trafia na wysypiska i zaśmieca naszą planetę. W dzisiejszych czasach właściwy recykling tonerów jest ważniejszy niż kiedykolwiek. Na szczęście istnieje wiele dogodnych rozwiązań, by stare i zużyte wkłady do drukarek zutylizować we właściwy sposób. Przeczytaj nasz artykuł i znajdź najlepszą opcję dla ciebie!

Utylizacja tuszy i tonerów do drukarek - troska o planetę zaczyna się od małych kroków!

Skontaktuj się z twoim sprzedawcą tonerów i dowiedz się, czy ma wdrożony program recyklingu

Wiele firm prowadzi programy recyklingu własnych produktów, co szczególnie dla zakupów hurtowych jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Przykładowo firma Partner 2000 oferuje swoim klientom bezpłatny odbiór zużytych tonerów. Istnieje nawet możliwość dojazdu do klienta, więc możesz zadbać o planetę nie ruszając się z biura! Korzystając z tego rozwiązania możesz nawet odzyskać część pieniędzy wydanych na tusz lub toner. Więcej o szczegółach skupu zużytych wkładów dowiesz się klikając w poniższy link: https://partner2000.pl/oferta/...

Rozważ sprzedaż nieużywanych tonerów

Nieużywane wkłady drukujące, które znajdują się w oryginalnym opakowaniu i mają datę ważności podaną na opakowaniu, można łatwo sprzedać w internecie. Spróbuj dać im "drugie życie", korzystając z portali ogłoszeniowych czy aukcyjnych!

Znajdź lokalny punkt recyklingu

Możesz również skontaktować się z lokalnym punktem recyklingu i dowiedzieć się, czy przyjmują tusze i tonery. Następnie są one przekazywane do utylizacji do odpowiednich placówek.

Recykling tonerów ratunkiem dla środowiska

Proszek obecny w tonerach może być niezwykle toksyczny dla zdrowia ludzi, dla zwierząt i roślin. Odpady elektroniczne są jedną z najbardziej szkodliwych form odpadów, a pozostawione na wysypisku mogą spowodować wyciek szkodliwych chemikaliów do środowiska. Utylizacja tuszu do drukarek może zająć ponad 1000 lat, co oznacza, że mogą one szkodzić naszej planecie jeszcze długo po ich użyciu. Twój jeden mały krok może znacznie przyczynić się do ochrony naszego środowiska!

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zepsuty telefon w Bytomiu – gdzie i jak naprawić smartfon?

Zepsuty telefon w Bytomiu – gdzie i jak naprawić smartfon?

Centralna Oczyszczalnia Ścieków

BPK inwestuje w OZE, żeby utrzymać w ryzach koszty energii

Tanie OC to nie bajka

Tanie OC to nie bajka – jak nie przepłacać za ubezpieczenie!

Partner 2000 zdjęcie główne 2 22 07 2022

Jak zadbać o firmową drukarkę w wakacje?

Matrx Media zdjęcie główne 23 05 2022

TOP 6 gadżetów elektronicznych na Dzień Dziecka 2022

Sony Center 4

Nowy Salon Sony Centre na Śląsku

Sprzedaz samochodu a oc

Chcesz sprzedać samochód? Jak to się ma do ubezpieczenia OC?