Uzależnione od złota. Hokeistki wciąż rządzą w Polsce!

Po raz jedenasty w historii i zarazem po raz siódmy z rzędu hokeistki Polonii Bytom wywalczyły mistrzostwo Polski. Sobotni mecz, który zdecydował o złocie, na długo zostanie w pamięci zawodniczek i kibiców, którzy tłumnie przyszli na mecz.

Hokeistki Polonii Bytom mistrzyniami Polski 2022

Finał Polskiej Ligi Hokeja Kobiet zaczął się idealnie dla Polonii Bytom. Nasze hokeistki wygrały pierwsze spotkanie ze Stoczniowcem Gdańsk 5:2 i to na wyjeździe. Pozostało więc tylko przypieczętować tytuł we własnym lodowisku.

Rywalki straszyły w przewadze

Tym meczem żył Bytom od kilku dni. Klub wyszedł naprzeciw kibicom i nie prowadził sprzedaży biletów na rewanżowe spotkanie. Takie rozwiązanie się sprawdziło, bo dzięki temu hokeistki mogły liczyć na wsparcie ponad tysiąca fanów.

Trybuny jednak zamilkły pod koniec pierwszej tercji. Polonistki grały w osłabieniu, co drużyna przyjezdna wykorzystała. Renata Tokarska popisała się świetnym strzałem spod niebieskiej linii i tym samym dała nadzieję koleżankom, że mistrzostwo Polski wciąż jest w ich zasięgu.

Polonia jednak pokazała klasę na początku drugiej tercji. W drugiej minucie do krążka odbitego przez bramkarkę dopadła Alicja Mota i uderzeniem pod poprzeczkę doprowadziła do remisu. Ponad pięć minut później prowadzenie dała Karolina Późniewska i wydawało się, że bytomianki w pełni opanowały sytuację.

Hokeistki Stoczniowca jednak pokazały, że w grze w przewadze czują się najlepiej. Tuż przed przerwą Katarzyna Kurek obroniła pierwszy strzał, ale wobec dobitki z bliska Tetiany Oniszczenko była już bezradna.

Gol na wagę złota

W trzeciej tercji jedna bramka mogła wszystko rozstrzygnąć i choć obie drużyny były w stanie wypracować sobie sytuacje, to za każdym razem czegoś brakowało do umieszczenia krążka w bramce. To sprawiło, że konieczna była dogrywka, a w niej bohaterką została Ida Talanda. Jej bramka sprawiła, że Polonia Bytom zapewniła sobie mistrzostwo Polski.

Podopieczne Andrzeja Secemskiego piszą przepiękną historię polskiego hokeja. Od początku istnienia rozgrywek zdobywały złote medale aż jedenaście razy. To nie wszystko, bo w Polsce rządzą nieprzerwanie od siedmiu sezonów.

W tym sezonie w składzie kobiecej drużyny Polonii Bytom były następujące zawodniczki: Michalina Burzyńska-Wróbel, Julia Bujak, Katarzyna Kurek, Wiktoria Poziemba, Wiktoria Gogoc, Aleksandra Jachym, Vanessa Patla, Katarzyna Secemska, Patrycja Wójcik, Klaudia Chrapek, Patrycja Sfora, Wiktoria Dziwok, Klaudia Kaleja, Alicja Mota, Ida Talanda, Alicja Wcisło, Katarzyna Wybiral, Lena Zięba, Monika Suchanek, Aneta Krzemień, Karolina Gawandtka, Natalia Kozłowska, Karolina Późniewska, Olivia Tomczok.