W B-klasie rządzi przeciętność. Słaba runda naszych drużyn

Trzy kluby z Bytomia występują na poziomie B-klasy. Jesień była przeciętna w ich wykonaniu. Wszyscy nasi przedstawiciele łącznie zdobyli mniej punktów niż lider.

Fot. Facebook/Tempo Stolarzowice
Tempo stolarzowice

Przyzwyczailiśmy się, że w ostatnich sezonach co najmniej jedna drużyna z Bytomia znajduje się na szczycie. Dwa sezony temu pewnie awans wywalczyli Czarni Sucha Góra, a rok później w ich ślady poszli piłkarze Nadziei Bytom. Tym razem nic nie wskazuje na to, aby na tym poziomie był kolejny sukces bytomskiej drużyny.

Rezerwa Silesii Miechowice, Tempo Stolarzowice oraz Rozbark Bytom - to nasi reprezentanci w B-klasie. Po rundzie jesiennej najwyżej jest "dwójka" Silesii, ale dziesiąte miejsce na czternaście zespołów chluby nie przynosi. W dodatku miechowiczanie stracili najwięcej bramek w całej lidze, bo aż 57 w trzynastu meczach.

Tempo i Rozbark okupują dwie ostatnie pozycje. Zespół ze Stolarzowic zdołał wywalczyć na boisku dziesięć punktów, a zawodnicy z Rozbarku mają ich na koncie zaledwie dwa.

Po rundzie jesiennej na szczycie tabeli jest Piast Ożarowice. Wymowny jest fakt, że lider ma na koncie więcej punktów niż wszystkie trzy drużyny z Bytomia razem wzięte. Różnica wynosi pięć punktów.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon