W Bytomiu namierzono nielegalną wytwórnię papierosów. Służby zrobiły nalot

Centralne Biuro Śledcze Policji, Służba Celno-Skarbowa i Straż Graniczna przeprowadziły wspólną akcję w Bytomiu. Celem była profesjonalna fabryka papierosów, która przetwarzała tony produktów tytoniowych.

W toku prowadzonych działań ustalono, że w wynajętej hali produkcyjnej w Bytomiu oraz dwóch garażach prowadzono produkcję wyrobów tytoniowych i składowano produkty bez polskich znaków akcyzy. Aż trzy dni trwały przeszukania nieruchomości przeprowadzone przez funkcjonariuszy z Zarządu w Opolu Centralnego Biura Śledczego Policji, Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej, Straży Granicznej z Placówki w Lubaczowie i Wydziału Zabezpieczenia Działań Bieszczadzkiego Oddziału SG.

Zabezpieczono maszyny i urządzenia służące do rozdrabniania liści tytoniu oraz produkcji papierosów, przejęto niemal 10 ton suszu tytoniowego i krajanki tytoniowej, ponad 1000 opakowań na papierosy, glizy różnych marek, a także 200 kilogramów tytoniowych odpadów produkcyjnych. W trakcie nalotu zatrzymano dwie osoby bezpośrednio związane z nielegalnym obrotem suszem tytoniowym i produkcją tytoniu do palenia.

Zgodnie z obliczeniami śledczych, nielegalna działalność w Bytomiu mogła narazić skarb państwa na straty z tytułu podatków akcyzowego i VAT na kwotę ponad 6,5 mln zł. Proceder miał trwać na terenie województwa śląskiego co najmniej od kilku miesięcy.

Cały nielegalny towar został zabezpieczony przez funkcjonariuszy lubelskiej Służby Celno-Skarbowej. Natomiast w Prokuraturze Rejonowej w Bytomiu zatrzymanym postawiono zarzuty popełnienia przestępstw karnych skarbowych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon