W Bytomiu odbędą się hokejowe mistrzostwa świata

Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów za kilka miesięcy będzie gospodarzem dużej imprezy. Bytom otrzymał organizację mistrzostw świata U-20 Dywizji IB.

Fot. Archiwum UM Bytom
Lodowisko bytom

Bytomskie lodowisko po generalnym remoncie w okresie jesienno-zimowym tętniło życiem. W ostatnich miesiącach odbywały się tam nie tylko mecze ligowe. Nasze miasto było gospodarzem turnieju prekwalifikacyjnego kobiet do igrzysk olimpijskich, turnieju EIHC Christmas Cup i Pucharu Polski.

Już jednak wiadomo, że na tym nie koniec i kolejny sezon przyniesie co najmniej jedną wielką imprezę. Bytom otrzymał organizację mistrzostw świata U-20 Dywizji IB. Prestiżowe zawody odbędą się w tym roku w dniach 11-17 grudnia.

W turnieju reprezentacja Polski będzie rywalizować z Japonią, Estonią, Włochami, Ukrainą oraz Koreą Południową. Jest duża szansa, że na lodzie zobaczymy niektórych zawodników Polonii Bytom.

Początkowo o tą imprezę ubiegali się także Włosi, którzy chcieli ją zorganizować w Ritten/Renon. Tuż przed głosowaniem kandydatura została jednak wycofana, dzięki czemu Bytom bez konkurencji otrzymał juniorskie mistrzostwa świata.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon