W Bytomiu odbędą się "Śląskie Manewry". Jedna z największych imprez militarnych zagości do Miechowic

Już po raz 18. w Bytomiu odbędą się "Śląskie Manewry", czyli jedna z największych imprez militarnych w Polsce. Wydarzenie ponownie zostanie zorganizowane w Miechowicach. W programie imprezy uwzględniono między innymi paradę pojazdów militarnych, która będzie przemieszczać się ulicami Bytomia.

Zlot Pojazdów Militarnych w Bytomiu "Śląskie Manewry"
Zlot Pojazdów Militarnych

W piątek, 2 czerwca rozpocznie się kolejna edycja "Śląskich Manewrów". Wydarzenie odbędzie się w Miechowicach przy ulicy Elektrownia. Jak co roku na ulice Bytomia wyruszy parada militarna, a atrakcje zostaną przygotowane również dla najmłodszych. W tym roku Śląskim Manewrom towarzyszy także I Międzynarodowy Zlot Pojazdów ZIŁ i ZIS.

Harmonogram Zlotu Pojazdów Militarnych w Bytomiu

Tegoroczny Zlot Pojazdów Militarnych rozpocznie się o godzinie 16:30 w piątek, 2 czerwca i potrwa do niedzieli 4 czerwca do godziny 17. Najwięcej atrakcji zaplanowano na sobotę i niedzielę. 3 czerwca odbędzie się między innymi parada, która wyruszy o godzinie 11.00 na ulice miasta Bytom, a pojazdy militarne podziwiać będzie można na Placu Sobieskiego od godziny 12:00 do 13:00.

W sobotę strefa gastronomiczna otwarta będzie od godziny 10.00 do 22.00. Na 3 czerwca zaplanowano również występ bytomskiej Górniczej Orkiestry Dętej, a następnie o godzinie 17:00 pojedynek na zlotowej arenie, na którym czołg zmierzy się z samochodami osobowymi. O godzinie 19:00 zobaczyć będzie można pokaz sprawności WZT – 2, pojazdu, który znajduje się w logo tegorocznej edycji. Na zakończenie drugiego dnia o 21:45 odbędzie się "Fireshow" w wykonaniu Teatru Ognia Nam – Tara.

W niedzielę, 4 czerwca o godzinie 9:00 rozpocznie się Piknik Służb Mundurowych. Dwie godziny później będzie miało miejsce rozdanie nagród i ogłoszenie wyników konkursu plastycznego i fotograficznego. Następnie o godzinie 13:00 odbędzie się występ Orkiestry Częstochowa Pipes and Drums. O 14:00 PSP Bytom i OSP Górniki zaprezentują pokaz ratownictwa. Tegoroczny zlot zakończy się o godzinie 17.00.

Zlot Pojazdów Militarnych w Bytomiu
Bytom Zlo Pojazdów Militarnych

Może Cię zainteresować:

Śląskie Manewry w Bytomiu, czyli Zlot Pojazdów Militarnych

Autor: Redakcja

05/06/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon