W Bytomiu powstaje fabryka... domów

Domy z prefabrykatów robią w ostatnich latach dużą karierę w Europie, a to dlatego, że są bardzo szybkie w budowie i można je stawiać o każdej porze roku. W Bytomiu trwa budowa zakładu, w którym produkowane będą takie domy.

Na inwestycję przy ulicy Celnej - nieopodal centrum samochodowego CMPL - zdecydowała się firma Multicomfort sp. z o.o. z Wieliczki. Jest ona producentem domów prefabrykowanych w technologii szkieletowej, drewna CLT (drewna klejonego krzyżowo), a także poszczególnych elementów prefabrykowanych domów, takich jak ściany, stropy, czy więźba dachowa. Ponadto spółka realizuje budowy szkieletowych domów pasywnych z Certyfikatem Instytutu Domów Pasywnych Darmstad.

W Bytomiu powstaje hala, w której produkowane będą domy i budynki w technologii CLT przeznaczone na rynek krajowy i zagraniczny. Domy z Bytomia będą trafiać m.in. do Niemiec, Austrii, Szwecji, Portugalii, Holandii oraz Wielkiej Brytanii.

- Bytom jest świetnie zlokalizowany pod kątem logistyki oraz kadry pracowniczej. Mamy bardzo bliski dostęp do al. Jana Nowaka Jeziorańskiego i autostrady A1. Logistyka jest dla nas kluczowa, ponieważ transportując produkowane przez nas domy musimy mieć łatwy i szybki dostęp do infrastruktury drogowej dla rożnego rodzaju transportu samochodowego - mówi Bartosz Pawliczek, prezes firmy MULTICOMFORT Sp. z o.o. - Dodatkowo braliśmy także pod uwagę miejsce zamieszkania naszej dotychczasowej kadry pracowniczej, która mieszka na terenie Górnego Śląska, co z pewnością przełoży się na szybki dojazd do nowego zakładu - podkreśla Bartosz Pawliczek.

Budowana hala produkcyjna w technologii szkieletowo-stalowej będzie mieć powierzchnię 1478 m2. Tuż przy niej stanie nowoczesny budynek socjalno-biurowy o powierzchni 348 m2. Prace są już na zaawansowanym etapie. Wartość inwestycji wynosi 9 milionów złotych. Wykonawcą robót jest firma Promerol S.A.

Przedsięwzięcie jest realizowane przy wsparciu środków unijnych w ramach projektu „Wdrożenie technologii produkcji budynków prefabrykowanych CLT z użyciem drewnianych złączy klinowych”, którego celem jest podniesienie innowacyjności i konkurencyjności MULTICOMFORT Sp. z o.o. poprzez wdrożenie innowacyjnej, proekologicznej, technologii produkcji budynków prefabrykowanych CLT z użyciem złączy klinowych.

- Cieszę się, że kolejny inwestor zdecydował się ulokować swój kapitał w naszym mieście. To dowód na to, że Bytom jest dobrym miejscem dla biznesu, a jego główne atuty, jak m.in. położenie w samym sercu metropolii oraz bardzo dobre połączenie z największymi ośrodkami miejskimi na Śląsku i w kraju dzięki rozwiniętej infrastrukturze drogowej i kolejowej, są dla przedsiębiorców kluczowe przy wyborze Bytomia jako miejsca inwestycji - podkreśla prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon