W Bytomiu powstały nowe strefy sportowe i place zabaw

Gdy tylko dopisze aura, dzieci i młodzież z Śródmieścia i Bobrka będą mogły korzystać z nowych atrakcji w swoich dzielnicach.

UM Bytom
Tarnogorska zwirowa

Zieleniec zmienił się w strefę street workout

W ramach rewitaliacji tzw. podobszaru ósmego, który obejmuje m.in. Nową Kolonię Robotniczą w Bobrku, zieleniec przy ulicy Żwirowej przeszedł metamorfozę. Stworzono tam strefę street workout dla różnych grup wiekowych.

- W proces ten od początku zaangażowani byli sami mieszkańcy dzielnicy, którzy podczas spotkań konsultacyjnych przedstawiali swoje koncepcje. Z uwagi na zabytkowy charakter dzielnicy, projekt był konsultowany i opiniowany przez Wojewódzką Konserwator Zabytków, co przyniosło bardzo dobre efekty - powiedziała Agnieszka Grzona, kierowniczka Działu Inwestycji Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Znajdziemy tam ławkę skośną, worek bokserski, poręcze do podciągania w kolorze butelkowej zieleni, natomiast dla dzieci zamontowano zestaw zabawowy pozwalający na wspinanie się i podciąganie oraz plenerowy stół do gry w piłkarzyki.

Na dawnym zieleńcu wybudowano nowe alejki piesze, wykonano nasadzenia drzew i krzewów. Cały teren jest oświetlony i wyposażony w kamery monitoringu wizyjnego.

Plac zabaw i strefa sportowa przy ul. Tarnogórskiej

Z kolei na terenie Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego przy ul. Tarnogórskiej w Śródmieściu w ostatnich dniach oddano do użytku nowy plac zabaw, siłownię plenerową i miejsce treningów siłowych dla dzieci i młodzieży. Projekt został zrealizoany w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego.

Młodzi bytomianie znajdą tam zjeżdżalnię, siatkę do wspinaczki oraz małpi gaj, zaś nieco starsi mogą skorzystać z klatki do treningu OCR combo. W sąsiedztwie nowych urządzeń zamontowano ławki i kosze na śmieci.

- To już kolejny projekt zrealizowany dzięki zaangażowaniu mieszkańców. W cieplejszych miesiącach z pewnością miejsce to będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem dzieci, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wypróbować je już teraz - powiedział prezydent Mariusz Wołosz.

Za inwestycją na terenie Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego głosowało łącznie 634 bytomian. Jej wartość wyniosła 367 tys. zł, z czego 269 tys. zł kosztował plac zabaw a 98 tys. zł strefa sportowa.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon