W Bytomiu powstanie zatoka autobusowa. Będą przebudowane również dwa przystanki

Przed nami modernizacja dwóch najważniejszych przystanków autobusowych w Bytomiu. Urząd Miejski podaje, że powstanie także jeden nowy. Inwestycja powinna się zakończyć najpóźniej w listopadzie.

Modernizacja przystanków autobusowych w Bytomiu jest możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w kwocie 552 837 zł w ramach „Programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji w roku 2021”. Wybrany w drodze zamówienia publicznego wykonawca będzie miał czas na realizację całej inwestycji do 30 listopada 2021 roku.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu ogłosił już zamówienie publiczne na budowę i przebudowę przystanków komunikacji miejskiej. Planujemy przebudowę zatoki autobusowej przy ul. Wrocławskiej w rejonie Urzędu Miejskiego, a także przystanku „Pętla Górniki” w rejonie ulicy Gajowej – mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. – Warto dodać, że nowa zatoka autobusowa powstanie z kolei przy ul. Żołnierskiej - Jagodnik w Bytomiu - Górnikach, gdzie zaplanowaliśmy budowę peronu, chodnika oraz wiaty przystankowej – podkreśla Michał Bieda.

Przebudowa przystanków Bytom-Wrocławska i Górniki Pętla

Inwestycja zakłada powstanie nawierzchni zatoki z kostki kamiennej, przebudowę chodnika na przystanku wraz z zabudową nawierzchni tzw. integracyjnej oraz pasami prowadzącymi dla osób niewidomych. Ma zostać także przestawiona wiata przystankowa oraz powstanie nowe oświetlenie.
Na przystanku Górniki Pętla przy ul. Gajowej w Bytomiu również powstanie chodnik z kostki betonowej wraz z nawierzchnią tzw. „integracyjną”, peron przystankowy wraz z wiatą, oświetlenie uliczne, a także będzie dokonana korekta zjazdu z ul. Żołnierskiej.

W Górnikach powstanie także zatoka autobusowa

W Górnikach powstanie także zatoka autobusowa przy skrzyżowaniu ul. Żołnierskiej i Jagodnik. Będzie zbudowana wiata przystankowa, doświetlenie przejścia dla pieszych, budowa chodnika i peronu przystankowego wraz z nawierzchnią tzw. integracyjną oraz będzie przebudowane odwodnienie.

fot. Magdalena Grabowska

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT