W Bytomiu rozpoczęło się sportowe wyzwanie z okazji 770 urodzin miasta

Ta świetna wiadomość dla wszystkich aktywnych, może zmotywować także sportowych nowicjuszy... A pretekst do tego, by wreszcie ruszyć się z kanapy - jak znalazł. Z okazji 770 urodzin Bytomia, dziś, 15 stycznia rozpoczęła się akcja 770 km dla Bytomia.

770 km na 770-lecie Bytomia

To taki trochę triathlon, ale na bytomskich zasadach. Każdy zainteresowany może wybrać najkorzystniejszą dla siebie formę aktywności. To bieg (bądź marsz), jazda na rowerze albo pływanie.

Zasady są proste. Do pokonania jest w sumie 770 kilometrów na terenie Bytomia. Każdy z uczestników sam decyduje, gdzie, kiedy, jak i o której. Wystarczy motywacja, ulubiona aplikacja, która zarejestruje aktywność oraz dobre buty/rower/strój kąpielowy, czepek, okulary...

Aby podjąć sportowe wyzwanie, wspomniany dystans 770 km należy pokonać do 30 kwietnia. Warunkiem ukończenia akcji jest przedstawienie zapisów z wybranej aplikacji podczas osobistej wizyty w siedzibie OSiRU w Bytomiu przy ul. Parkowej 1.

W przypadku biegu i jazdy na rowerze, zwycięży osoba, która jako pierwsza ukończy urodzinowy dystans. Z kolei w rywalizacji wodnej każdy pływak dorzuci do 770 km swoją cegiełkę. Wystarczy zgłosić liczbę przepłyniętych długości dyżurującym ratownikom. Od dziś, na basenie powstaje specjalna lista, a dystanse dopisanych do niej osób, będą aktualizowane w każdy poniedziałek.

Na najlepszych "urodzinowych" sportowców czekają oczywiście nagrody, które zostaną wręczone podczas finału 16. Biegu Konstytucji 3 Maja w Parku Miejskim.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon