W bytomskich szkołach będą trenować tenis ziemny

Współpraca z zakresu szkolenia dzieci i młodzieży oraz popularyzacja i rozwój tenisa wśród najmłodszych, to główne cele podpisanego przez władze miasta porozumienia z Polskim Związkiem Tenisa.
Bytomski4 1385720830
Dla młodych adeptów jednej z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych to doskonała wiadomość. Uczniowie pięciu szkół podstawowych będą mogli już niebawem rozpocząć treningi pod okiem przeszkolonych nauczycieli.

1385720830W ramach porozumienia podpisanego wczoraj przez Sekretarz Generalną Polskiego Związku Tenisa Magdalenę Rejniak - Romer i prezydenta Damiana Bartylę w Bytomiu zostanie wdrożony program "Tenis 10". Jego ideą jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży tenisa ziemnego oraz zachęcenie najmłodszych do spędzania wolnego czasu poprzez sport. W ramach programu Polski Związek Tenisa przeszkoli 50 nauczycieli, którzy będą prowadzić zajęcia z młodzieżą. Z kolei dla pięciu bytomskich szkół (SP 5, SP 21, SP 28, SP 33 i SP 44) gmina zakupi zestawy sportowe, dzięki którym uczniowie będą mogli rozpocząć profesjonalne treningi.

Podobne programy jak w Polsce z powodzeniem są prowadzone we Francji i Belgii. Bytom jako ósme miasto w Polsce zostało partnerem Polskiego Związku Tenisa wdrażając program "Tenis 10". Dzięki niemu uczniowie mają szansę rozwinąć swoją pasję i kształtować swoje talenty.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon