W bytomskiej „jedynce” znów działa oddział covidowy

Od poniedziałku, 8 listopada 2021 r., w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 Bytomiu znów działa oddział covidowy. Dla pacjentów zakażonych koronawirusem przygotowano 35 łóżek na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym i Hepatologii.

Szpital zakazny bytom

Przygotowania do przekształcenia Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii przy al. Legionów w oddział covidowy ruszyły tuż po decyzji wojewody śląskiego, wydanej 27 października 2021 r. Dzień później wstrzymano wszystkie przyjęcia na ten oddział.

– Pacjentów, których mieliśmy na oddziale, udało się w większości wyleczyć i wypisać do domu. Tylko jedna osoba została przeniesiona na inny oddział naszego szpitala – mówi dr hab. Jerzy Jaroszewicz, kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii.

35 łóżek dla chorych na COVID-19

Od północy, 8 listopada 2021 r., oddział przy ul. Legionów w Bytomiu jest gotowy na przyjęcie chorych na COVID-19. Dla pacjentów zakażonych koronawirusem przygotowano 35 łóżek. Powstanie oddziału covidowego w Szpital Specjalistycznym nr 1 podyktowane jest rosnącą liczbą nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Według danych Ministerstwa Zdrowia, z 8 listopada 2021 r., ostatniej doby stwierdzono 7316 nowych i potwierdzonych przypadków, z czego 449 w województwie śląskim.

– Osoby zaszczepione nie będą trafiały do szpitali, nie będą chorowały ciężko. To będą bardzo pojedyncze przypadki. Ciężki przebieg będzie dotyczył głównie osób niezaszczepionych. Dlatego zachęcam do szczepień – podkreśla Jerzy Jaroszewicz.

Podczas trzeciej fali zakażeń koronawirusem w bytomskiej „jedynce” działy dwa oddziały covidowe – przy al. Legionów oraz ul. Żeromskiego.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon