W Katowicach reprezentacja Polski kobiet będzie walczyć w Hokejowych Mistrzostwa Świata. Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny

Od 8 do 14 kwietnia na lodowisku Jantor w Katowicach rozgrywane będą Mistrzostwa Świata Kobiet Dywizji IB. Hokejowe Orlice zmierzą się z Kazachstanem, Słowenią, Włochami, Chinami i Koreą Południową.

Hokejowe Mistrzostwa Świata bytomski

W światowym rankingu Biało-Czerwone plasują się na 20. miejscu. Spośród drużyn, z którymi będą rywalizować Polki, Włochy (16. pozycja), Chiny (17. miejsce) i Korea Południowa (18. pozycja) są sklasyfikowane wyżej.

Pokonały mocne Holenderki

W poprzednim roku Hokejowe Orlice pokazały, że potrafią wygrywać z silnymi rywalkami. W turnieju prekwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich 2022, który odbył się na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu, Kadra Narodowa pokonała mocne Holenderki 3:2. To był bardzo dramatyczny mecz, bo na osiem minut przed końcem spotkania rywalki prowadziły 2:0, Polki zaczęły jednak przeważać i w 105 sekund strzeliły trzy gole! – Dla mnie to najważniejszy i najlepszy moment w życiu – zaznaczała wtedy wzruszona Kamila Wieczorek, która świetnie spisała się w tym meczu i zagra także w kwietniowych mistrzostwach.

Bytomskie złotka

W bytomskim turnieju świetnie spisywały się zawodniczki Polonii, które w tym roku pokazały klasę w Polskiej Lidze Hokeja Kobiet. Niebiesko-czerwone pokonały w finale w dwumeczu Stoczniowca Gdańsk i zdobyły po raz jedenasty mistrzostwo Polski! Rewanżowy mecz na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów oglądało ponad 1400 widzów! Od 2016 roku nasza drużyna zdobyła siedem kolejnych tytułów mistrzowskich. Liderką Polonii i reprezentacji Polski jest Karolina Późniewska, która trenowała hokej zanim powstały jeszcze żeńskie drużyny. Zawodniczka ćwiczyła wtedy z młodzikami Polonii Bytom. Późniewska kilka razy była wybierana najlepszą hokeistką w kraju i nazywana jest „Czerkawskim w spódnicy". Czołowy zawodniczkami Kadry Narodowej Seniorek są również inne bytomskie hokeistki: Patrycja Sfora i Klaudia Chrapek. To zawodniczki, które potrafią precyzyjnie uderzyć, przyspieszyć grę oraz są świetnie wyszkolone.

Karolina Późniewska
Karolina Późniewska

Szybkie tempo, walka do końca

Przygotowując się do turnieju, reprezentacja Polski wygrywała w meczach w EWHL (Europejska Liga Hokeja Kobiet), gdzie grała pod szyldem Silesian Metropolis Katowice. Polki pokonały m.in. włoską drużyną EVB Eagles South Tyrol oraz austriacką KSV Neuberg Highlanders.

– Rozgrywki EWHL stoją na wysokim poziomie. Poza dobrymi europejskimi zawodniczkami, grają w tych drużynach hokeistki z Kanady i Stanów Zjednoczonych. Mecze są prowadzone w szybkim tempie, walka trwa do ostatniej sekundy i z udziału w EWHL czerpiemy sporo korzyści – zaznacza Zbigniew Wróbel, selekcjoner reprezentacji Polski.

Licząc na doping kibiców

Mistrzostwa odbędą się na lodowisku Jantor. – Bardzo liczymy na doping kibiców. Gramy we własnej hali, a lodowisko w Janowie znam dobrze. Od dziecka przebywałem w tym obiekcie, gdzie również grałem, będąc zawodnikiem JKH GKS Jastrzębie. Na tym lodowisku występował również mój ojciec oraz wujkowie – dodaje selekcjoner reprezentacji Polski.

Wstęp na spotkania jest bezpłatny. Mecze będą transmitowane w TVP Sport i Polskihokej.tv. Partnerami Mistrzostw są Województwo Śląskie, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Katowice.

Terminarz Turnieju Mistrzostwa Świata Kobiet Dywizji IB

Lodowisko Jantor, Katowice-Janów
ul. Nałkowskiej 11, 40-425 Katowice

Piątek, 8 kwietnia
Słowenia – Włochy, godz. 13:00
Chiny – Korea Południowa, godz. 16:30
Kazachstan – Polska, godz. 20:00

Sobota, 9 kwietnia
Korea Południowa – Kazachstan, godz. 13:00
Włochy – Chiny, godz. 16:30
Polska – Słowenia, godz. 20:00

Poniedziałek, 11 kwietnia

Słowenia – Chiny, godz. 13:00
Włochy – Kazachstan, godz. 16:30
Korea Południowa – Polska, godz. 20:00

Wtorek, 12 kwietnia

Chiny – Kazachstan, godz. 13:00
Korea Południowa – Słowenia, godz. 16:30
Polska – Włochy, godz. 20:00

Czwartek, 14 kwietnia
Włochy – Korea Południowa, godz. 13:00
Kazachstan – Słowenia, godz. 16:30
Polska – Chiny, godz. 20:00

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ze skarpy Bytom na Igrzyska Olimpijskie

Ze Skarpy Bytom na Igrzyska Olimpijskie

Bytom Xtreme Fitness Gym

Xtreme Fitness Bytom zaprasza na Dni Otwarte!

Studia Tańca Warsztat Zdjęcie Główne

Ogromny sukces bytomskich tancerek

B4c4c0f04ca00bdd5a871e2d0060b71f

Jaki jest hokejowy początek roku dla Polonii Bytom?

EC217655 B100 4 F94 8007 3 AF4 FD7 ED0 D9

SportRebel w Bytomiu. Sprzęt do hokeja na lodzie - sprawdź!

Górnik Zabrze Wisła Kraków

Górnik Zabrze vs Wisła Kraków – zapowiedź!

Bluzy Tommy Hilfiger od ANSWEAR

Stylowe kreacje ze sportowymi bluzami - idealne na jesień!