W nowy rok na gazie

Bytomska drogówka zasadziła się na "wczorajszych" kierowców. Już pierwszego dnia roboczego w tym roku przyłapano kilka osób na jeździe na podwójnym gazie.

KMP Bytom
Patrol drogówki na ul. Strzelców Bytomskich

Komenda Miejska Policji w Bytomiu podsumowała akcję "Trzeźwość" prowadzoną we wtorek, 2 stycznia od wczesnych godzin rannych. W kilku punktach miasta policjanci prowadzili wzmożone kontrole trzeźwości.

- Celem akcji było wyeliminowanie z dróg osób, które kierują pojazdami na tak zwanym "podwójnym gazie", a także tych, którzy prowadzą pojazdy, będąc pod wpływem innych zabronionych środków - informuje komenda.

Działania okazały się jak najbardziej potrzebne, bowiem zatrzymano czterech nietrzeźwych kierowców i trzy osoby po użyciu alkoholu. Na ul. Wrocławskiej wpadł 31-letni mieszkaniec Czechowic-Dziedzic prowadzący volkswagena mając w swoim organizmie ponad pół promila alkoholu. Co więcej posiadał dożywotni (!) zakaz kierowania pojazdami i był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Kolejni lekkomyślni kierowcy wpadli na ul. Strzelców Bytomskich i al. Jana Pawła II. To mężczyźni w wieku od 38 do 59 lat. Wszystkim z nich zabrano prawo jazdy. Oprócz tego grozi im wysoka grzywna, a nawet dwuletnie więzienie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości.

Policjanci zwracają uwagę, że praktycznie każda ilość spożytego alkoholu upośledza zmysły i ma negatywny wpływ na sposób jazdy. Z tego względu apelują o rozsądek nie tylko do kierowców, ale również ich bliskich i znajomych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon