W piątek kolejny seans pod gołym niebem

Dziesiątki widzów obejrzało w ubiegły piątek pod gołym niebem adaptację słynnego poematu Aleksandra Puszkina "Oniegin”. Obraz w reżyserii Marthy Fiennes był pierwszym seansem w ramach sierpniowego BCKina Plenerowego. W tym roku kinomani spotykają się pod Szybem Krystyna.

Bytomski2 1375476861

1375476861Hasłem sierpniowego cyklu jest "Kino z wrażliwą duszą". Filmy wyświetane w piątkowe wieczory to spora dawka wzruszeń, ale i dobrego humoru. Już za tydzień pod Szybem Krystyna widzowie przyjrzą się perypetiom amerykańskiego terapeuty, który zdecydował się na zamianę mieszkań z pewną paryżanką. Emisja filmu "Kanapa w Nowym Jorku" w reżyserii Chantala Akermana o stałej porze, czyli o 20.15. Szczegóły na www.becek.pl.

REPERTUAR:

9 sierpnia, (piątek), godz. 20.15 – BCKino plenerowe - „Kanapa w Nowym Jorku” – komedia romantyczna Belgia/Francja/USA/Niemcy; reż.: Chantal Akerman; obsada: Juliette Binoche, William Hurt, Stephanie Buttle, Richard Jenkins; czas trwania: 100 minut.

Amerykański terapeuta, pragnąc odpocząć przez jakiś czas, zamienia się na mieszkania z pewną paryżanką. Ta nietypowa transakcja zdecydowanie odmieni losy bohaterów...

16 sierpnia, (piątek), godz. 20.15 – BCKino plenerowe -„Dziewczyna na moście”– romans Francja; reż.: Patrice Leconte; obsada: Vanessa Paradis, Daniel Auteuil; czas trwania: 90 minut.

Zapłakana dziewczyna próbuje popełnić samobójstwo na paryskim moście. Powstrzymuje ją cyrkowiec, który właśnie szukał asystentki do swego programu estradowego. Dziewczyna przyjmuje jego zaproszenie i zaczynają występować razem…

23 sierpnia, (piątek), godz. 20.15 – BCKino plenerowe -„A good woman”– komedia obyczajowa Hiszpania/Luksemburg/USA/Włochy/ W. Brytania; reż.: Mike Barker; obsada: Helen Hunt, Tom Wilkinson, Scarlett Johansson, Stephen Campbell Moore; czas trwania: 93 minuty.

Adaptacja sztuki Oscara Wilde'a „Wachlarz lady Windermere”. Wytrawna uwodzicielka, z powodu licznych skandali, opuszcza Nowy Jork i przenosi się do eleganckiego kurortu we Włoszech. Wkrótce całe miasteczko mówi tylko o niej...

30 sierpnia, (piątek), godz. 20.15 – BCKino plenerowe -„Fortepian”– melodramat Australia/Francja/Nowa Zelandia; reż.: Jane Campion; obsada: Holly Hunter, Harvey Keitel, Sam Neill, Anna Paquin: 121 minut.

Akcja filmu rozgrywa się w połowie XIX wieku. Ada, młoda, niezamożna panna z dzieckiem, opuszcza rodzinną Anglię. Wyrusza wraz z dziewięcioletnią córką do nowozelandzkiego buszu, zabierając ze sobą tytułowy instrument. Kobieta ma się spotkać z mężem, którego nigdy przedtem nie widziała, ponieważ ślub został zawarty na odległość. Niema od szóstego roku życia Ada wyraża emocje grą na fortepianie. Mąż Ady odmawia przetransportowania instrumentu przez busz i sprzedaje go…

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

BCKino pod gwiazdami po raz siódmy

Byt inauguracja muzyki narodow 2019

Sierpień w Muszli Koncertowej - kino i koncerty

Bytomski4 sterowiec bytom

Przedwojenny Bytom na filmie

Bytomski2 kino krystyna

Ostatni seans pod chmurką

Bytomski2 kino plener 2013 pl

W sierpniu filmy będzie można oglądać pod chmurką

Bytomski4 swieto kina 13

Święto kina - w niedzielę bilety po 11 zł!

Bytomski2 kino krystyna

Plenerowa gratka dla kinomanów - oglądaj filmy...