W sprawach urzędowych... do centrum handlowego. Bytom chce otworzyć punkt w Plejadzie

Bytomski urząd wzorem kilkudziesięciu innych miast w Polsce zamierza uruchomić punkt obsługi klientów w centrum handlowym. W ten sposób magistrat chce wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców.

Atrium plejada zachod slonca

Gdynia, Bydgoszcz, Toruń, Rzeszów, Zabrze - to tylko kilka spośród kilkudziesięciu polskich miast, gdzie sprawy urzędowe można załatwić w specjalnych punktach obsługi znajdujących się w centrach handlowych. W zeszłym roku na podobny krok zdecydował się np. Wrocław. Tylko przez pierwszy miesiąc z punktu w tamtejszym Centrum Handlowym Magnolia skorzystało ponad 12 tysięcy klientów. Teraz do tego grona chce dołączyć również Bytom.

Bytomski magistrat brał pod uwagę kilka różnych lokalizacji, w tym m.in. Agorę i M1. W galerii przy pl. Kościuszki nie zdecydowano się na uruchomienie punktu ze względu na problemy z parkowaniem i brak odpowiednich powierzchni do wynajęcia, zaś w przypadku centrum handlowego na Vitorze decydująca była kwestia niepewnej przyszłości tego obiektu. Ostatecznie padło na Atrium Plejadę, gdzie zdaniem urzędników mają być najlepsze warunki dla funkcjonowania dla takiego punktu.

Plejada mieści się przy Drodze Krajowej nr 88, która zapewnia łatwy dojazd samochodem z różnych części miasta, a ponadto posiada obszerny parking. W tamtejszym centrum handlowym magistrat będzie mieć do dyspozycji wykończony i już częściowo wyposażony lokal, co zmniejszy koszty uruchomienia punktu, natomiast jego spora powierzchnia umożliwi zapewnienie mieszkańcom wyższego komfortu obsługi, niż w zabytkowym gmachu przy ulicy Parkowej.

- Wydział Spraw Obywatelskich, Wydział Komunikacji, to są wydziały, co do których dostajemy najwięcej uwag, skarg do ich funkcjonowania. W różnym zakresie; najczęściej niedogodności, które są związane z tym, że jest to w tym miejscu. Czyli: tłok na korytarzu, kolejka, brak jakiegoś sensownego miejsca do zaczekania - informował radnych na poniedziałkowej sesji prezydent Mariusz Wołosz. - W związku z tym, że te wydziały, włącznie z Wydziałem Paszportowym są na tym samym piętrze, więc to w pewnym momencie naprawdę przybiera, szczególnie w okresach letnich, dramatyczny wygląd i nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Oczywiście do tego dochodzą skargi związane z brakiem miejsc do parkowania itd. itd. itd. - wyjaśniał prezydent.

Zgodnie z założeniami w punkcie zlokalizowanym w Atrium Plejada będzie można załatwić m.in. sprawy związane z wyrobieniem dowodu osobistego lub prawa jazdy, czy zarejestrowaniem samochodu. Godziny jego funkcjonowania będą zbliżone do czasu otwarcia centrum handlowego, dlatego mieszkańcy nie będą musieli już brać wolnego w pracy, żeby zdążyć do urzędu. Dokładna data uruchomienia punktu nie jest jeszcze znana, lecz powinno to nastąpić jeszcze w tym roku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon