W Szombierkach działa już nowy, ekologiczny plac zabaw. Powstał we współpracy z InPost

Mieszkańcy ul. Zakątek, od lat zwracali uwagę na potrzebę powstania nowego placu zabaw w pobliżu ich bloków. Stary, który pamięta jeszcze ubiegły wiek, służył jedynie okolicznej młodzieży. Inne, zlokalizowane są w znacznie dalszych częściach osiedla. Na szczęście - problem udało się rozwiązać. Wszystko dzięki współpracy miasta ze spółką InPost.

Chociaż większości, wspomniana firma kojarzy się raczej z usługami związanymi z nadawaniem czy odbieraniem paczek, okazuje się, że InPost - stawia także na inicjatywy społeczne. W ramach współpracy z wybranymi samorządami na terenie całej Polski, z powodzeniem realizowane są także liczne projekty związane z rewaloryzacją terenów zielonych. Podobnie - było w przypadku Szombierek.

Wspólnymi siłami

Już w 2021, miasto podpisało porozumienie ze spółką InPost. Owocem współpracy jest oddany dziś (21 maja 2024) do użytku zupełnie nowy plac zabaw. Wszystko w ramach realizowanego programu InPost Green City, w ramach którego powstało już wiele tego typu miejsc. Cała inwestycja jest warta 270 tys. zł. 63 tys. to wkład własny Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu, reszta - ufundowana jest ze środków będących częścią długofalowej ekologicznej strategii InPost.

Bez plastiku, naturalnie

Nowopowstały plac zabaw otoczony jest zielenią. Większość urządzeń do zabaw zbudowanych zostało z drewna. Przedstawiciele firmy zapewniają, że pozostałe elementy zostały wykonane z tworzyw z odzysku. Na ekologicznym placu zabaw, najmłodsi mogą skorzystać m.in. z bezpiecznej huśtawki typu bocianie gniazdo, karuzeli, bujanej myszki czy zestawu do rozwijania ogólnej sprawności. Całość otoczona jest piaskiem i płatami trawy. InPost zadbał także o rodziców, dziadków i opiekunów dzieci. Na nowej, osiedlowej przestrzeni, nie brakuje ławek i alejek spacerowych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon