W Szombierkach zmiana trenera i od razu wygrana

Jesień znowu przyniosła zmianę trenera w IV-ligowych Szombierkach. Teraz misję uratowania drużyny przed spadkiem otrzymał Krzysztof Kiełb i zaczął pracę obiecująco.

Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek
D4 N1611 kopia

Rok temu pracę w Szombierkach Bytom stracił Janusz Kluge. Na jego miejsce przyszedł Marcin Molek, którego głównym zadaniem było uratowanie "Zielonych" przed spadkiem. Udało się, ale przed kolejnym sezonem wszyscy mieli apetyty na znacznie więcej.

Latem przebudowano drużynę i to na tyle poważnie, że w kadrze zostali tylko nieliczni z poprzedniego sezonu. To był ryzykowny ruch, bo przecież wiadomo, że letni okres przygotowawczy jest bardzo krótki, a to może być za mało, aby zgrać zespół. W przypadku bytomskiego IV-ligowca to się potwierdziło.

Szombierki po dziesięciu kolejkach miały na koncie zaledwie dziewięć punktów i znajdowały się w dolnych rejonach tabeli. W klubowych gabinetach widocznie uznano, że drużyna pod wodzą trenera Molka już niewiele więcej osiągnie. Dlatego zdecydowano się na zmianę trenera.

Postawiono na człowieka, który dobrze zna IV-ligowe realia. Szkoleniowcem byłego mistrza Polski został Krzysztof Kiełb. Wcześniej prowadził on m.in. Sarmację Będzin, Górnik Piaski, czy RKS Grodziec. Pozostało tylko czekać na debiut, a ten nastąpił w minioną sobotę.

Zmiana trenera widocznie podziałała motywująco na zawodników. "Zieloni" pokonali na własnym stadionie wyżej notowaną Unię Kosztowy i to aż 3:0. W pierwszej połowie gola strzelił Radosław Kruppa, a po przerwie w jego ślady poszli Amadeusz Zając i Giorgi Tsuleskiri.

Trzy punkty trochę poprawiły sytuację Szombierek, które awansowały na 10. miejsce. Jednym zwycięstwem jednak nie można się zadowalać. Będzie jednak dobra okazja, by podtrzymać serię, bo kolejny rywal to ostatnia w tabeli Jedność 32 Przyszowice, która ma na koncie zaledwie jeden punkt.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Szombierki bytom trening 4 liga

W Szombierkach rewolucja za rewolucją. Efektów nie widać

D4 N 1443 kopia

Nowy trener w Szombierkach

Szombierki bytom 4 liga

Niespodzianka w Szombierkach. Utrzymanie niemal pewne

Szombierki Bytom - Ruch Radzionków

Szombierki na razie bezpieczne, ale potrzebują zwycięstw

Szombierki bytom iv liga

Lider potwierdził swoje aspiracje. Szombierki walczyły

Szombierki Bytom zbliżają się do rozpoczęcia rundy wiosennej w IV lidze

Szombierki w lekkim dołku. Są pierwsze przecieki transferowe

Szombierki skończyły jesień na 10. miejscu

Szombierki na koniec jesieni wygrały trochę spokoju