W weekend dwa pożary nocne

W miniony weekend w godzinach nocnych płonęły dwie kamienice. Spłonęły poddasza budynków przy ulicy Witczaka i Wrocławskiej.

W nocy z soboty na niedzielę około północy dyżurny komendy miejskiej został poinformowany o pożarze kamienicy przy ul. Witczaka 24. Na miejscu ewakuowano 5 mieszkańców kamienicy. Nikt nie ucierpiał. W pogorzelisku strażacy nie znaleźli nikogo.

Z ustaleń wynika, że spłonęło około 200 metrów kwadratowych dachu. Po akcji gaśniczej mieszkańcy wrócili do domów. Straty są w trakcie ustalania. Na chwilę obecną nie są znane okoliczności pożaru.

Do kolejnego pożaru doszło dzisiejszej nocy. Po godzinie 2:00 dyżurny komendy miejskiej został poinformowany o pożarze kamienicy przy ul. Wrocławskiej 16. Na miejscu ewakuowano 17 mieszkańców kamienicy. Nikt nie ucierpiał jednak 5 osobom udzielono pomocy medycznej, bez konieczności hospitalizacji. W zgliszczach strażacy nie znaleźli nikogo.

Z ustaleń wynika, że spłonęło około 6 metrów kwadratowych dachu, około 50 metrów poddasza, około 12 metrów korytarza i około 20 metrów mieszkania znajdującego się na poddaszu.

Po akcji gaśniczej mieszkańcy wrócili do domów. Straty są w trakcie szacowania. Na chwilę obecną nie są znane okoliczności wywołania pożaru. Z tego co się dowiedzieliśmy nie jest wykluczone podpalenie.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon