W weekend dwa pożary nocne

W miniony weekend w godzinach nocnych płonęły dwie kamienice. Spłonęły poddasza budynków przy ulicy Witczaka i Wrocławskiej.

W nocy z soboty na niedzielę około północy dyżurny komendy miejskiej został poinformowany o pożarze kamienicy przy ul. Witczaka 24. Na miejscu ewakuowano 5 mieszkańców kamienicy. Nikt nie ucierpiał. W pogorzelisku strażacy nie znaleźli nikogo.

Z ustaleń wynika, że spłonęło około 200 metrów kwadratowych dachu. Po akcji gaśniczej mieszkańcy wrócili do domów. Straty są w trakcie ustalania. Na chwilę obecną nie są znane okoliczności pożaru.

Do kolejnego pożaru doszło dzisiejszej nocy. Po godzinie 2:00 dyżurny komendy miejskiej został poinformowany o pożarze kamienicy przy ul. Wrocławskiej 16. Na miejscu ewakuowano 17 mieszkańców kamienicy. Nikt nie ucierpiał jednak 5 osobom udzielono pomocy medycznej, bez konieczności hospitalizacji. W zgliszczach strażacy nie znaleźli nikogo.

Z ustaleń wynika, że spłonęło około 6 metrów kwadratowych dachu, około 50 metrów poddasza, około 12 metrów korytarza i około 20 metrów mieszkania znajdującego się na poddaszu.

Po akcji gaśniczej mieszkańcy wrócili do domów. Straty są w trakcie szacowania. Na chwilę obecną nie są znane okoliczności wywołania pożaru. Z tego co się dowiedzieliśmy nie jest wykluczone podpalenie.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski2 1405072766

Spłonął dach kamienicy

ZNOWU płonęła kamienica

Bytomski4 straz pozarna

Tragedia przy Chełmońskiego. Dwie osoby nie żyją.

Bytomski2 590504518

Skradziony dzwon znaleziony na złomie

Bytomski2 794466272

Uciekał na motorze, nie miał dokumentów i...

Bytomski2 policja bytom

Okradziono 82-latkę – policja apeluje o pomoc

Bytomski2 miechowypczer

Wypadek w Miechowicach –VIDEO