Wanda Nowicka otwiera biuro poselskie w Bytomiu

Posłanka Lewicy, Wanda Nowicka, otwiera biuro poselskie w Bytomiu. Będzie się mieścić przy ul. Moniuszki 15.

fot. FB/Wanda Nowicka
Wanda Nowicka

Obecna kadencja parlamentu powoli dobiega końca, ale właśnie teraz swoje biuro poselskie otwiera w Bytomiu, posłanka Lewicy, Wanda Nowicka. Zacznie działać od niedzieli, 28 sierpnia 2022 r., przy ul. Moniuszki 15. To pierwsze od kilku kadencji biuro lewicowego parlamentarzysty w tym mieście.

Wanda Nowicka to obrończyni praw kobiet

Wanda Nowicka to tzw. spadochroniarz. Pochodzi z Lublina, ale w ostatnich wyborach parlamentarnych została wybrana do Sejmu z okręgu gliwickiego, który obejmuje m.in. Bytom. Choć osiem lat wcześniej była posłanką z okręgu warszawskiego. Jest działaczką społeczną, obrończynią praw kobiet, współzałożycielką i wieloletnią przewodniczącą Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Ostatnio jako jedna z pierwszych interweniowała w sprawie martwych ryb w Kanale Gliwickim.

Biuro Wandy Nowickiej będzie trzecim w Bytomiu biurem parlamentarzysty tej kadencji z okręgu obejmującego to miasto. Swoja ma już poseł Wojciech Szarama z Prawa i Sprawiedliwości, zresztą niedaleko posłanki Lewicy, bo przy ul. Moniuszki 22. Z kolei na bytomskim rynku biuro ma senatorka Koalicji Obywatelskiej, Halina Bieda. Swoje biuro w Bytomiu, przy ul. Powstańców Warszawski 31, otwarł także Paweł Kukiz.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon