Warsztaty baletowe dla dzieci i dorosłych oraz plastyczne dla dzieci w Operze Śląskiej

Opera Śląska to nie tylko miejsce wielkich wydarzeń kulturalnych dla dorosłych. Bytomska instytucja ma też ambicje edukowania artystycznego, i to nie tylko młodego pokolenia. W Operze są organizowane np. warsztaty taneczne - konkretnie baletowe - i plastyczne. Te pierwsze są organizowane zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych; te drugie - tylko dla dzieci. Co ciekawe, zajęcia odbywają się też w weekendy.

Edukacja jest ważnym elementem działalności Opery Śląskiej w Bytomiu. Instytucja organizuje warsztaty taneczne i plastyczne.

Warsztaty baletowe w Operze Śląskiej w Bytomiu

Warsztaty taneczne, prowadzone zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, w ramach Studia prowadzone są w pięknej i przestronnej sali baletowej Opery Śląskiej, w której na co dzień trenują zarówno tancerze tworzący zespół baletowy Opery, jak i uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. L. Różyckiego w Bytomiu.

Uczestnicy warsztatów mają możliwość poczuć atmosferę pracy twórczej oraz poznawać podstawy baletu w profesjonalnych warunkach. Zajęcia w ramach Studia wykorzystują elementy tańca klasycznego, terapii ruchem, ćwiczeń relaksacyjnych i oddechowych. Metodyka zajęć to połączenie spontanicznej interpretacji ruchu scenicznego oraz zabaw ruchowo-tanecznych.

Zajęcia prowadzą:

  • Aneta Pająk-Cwojdzińska - absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu. Od 1993 r. na stałe związana z baletem. Przez wiele lat czynna tancerka Opery Śląskiej w Bytomiu, gdzie z pasją i wielkim zaangażowaniem wykonywała swój zawód.
  • Ellen Bremer - pochodząca z Australii tancerka Baletu Opery Śląskiej prowadzi zajęcia baletowe z elementami strechingu. Warsztaty odbywają się w języku angielskim. Absolwentka Perth School of Ballet oraz National Theatre Ballet School w Melbourne. Od 2017 r. związana z zespołem Opery Śląskiej ma na swoim koncie solowe role m.in. w spektaklach: "Sól ziemi czarnej", "Traviata", "Muzyczna awantura z happy endem".
  • Katarzyna Nalepa - od 2015 r. związana z zespołem Baletu Opery Ślaskiej, absolwentka Prywatnej Szkoły Baletowej M.M. Szewczenko w Gliwicach, obecnie studentka pedagogiki tańca na Akademi humanistyczno-ekonomicznej w Łodzi. Tancerka, instruktorka, która z dużym zaangażowaniem wykonuje swój zawód.

Zajęcia dla poszczególnych grup odbywają się w środy, czwartki, soboty oraz niedziele. Więcej informacji pod nr tel.: 733 916 101 oraz adresem e-mail: edukacja@opera-slaska.pl.

Warsztaty plastyczne dla dzieci w Operze Śląskiej

Opera zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat, które chciałyby zagłębić się w sztuki plastyczne wykorzystywane w teatrze do tworzenia małych elementów dekoracji i scenografii, poznawania różnorodnych technik plastycznych i ich używania w kreatywnym tworzeniu własnych prac.

Warsztaty prowadzone będą raz w tygodniu po 2,5 godziny.

Wszystkie materiały wysokiej jakości, niezbędne do wykonywania prac będą dostępne w pracowni.

Zajęcia prowadzi: Mariola Szkop

Więcej informacji pod nr tel.: 733 916 101 oraz adresem e-mail: edukacja@opera-slaska.pl

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon