Warsztaty dla dzieci i młodzieży "Koduj z Gigantami: Cyberbezpieczeństwo" już 17 września w Bytomiu

Co łączy cyberbezpieczeństwo z programowaniem? 11. edycja “Koduj z Gigantami”, czyli największe w Polsce bezpłatne warsztaty programistyczne dla dzieci i młodzieży! Akcja edukacyjna potrwa od 3 do 25 września w całej Polsce. W Bytomiu bezpłatne warsztaty odbędą się w sobotę 17 września.

Czeka nas wrzesień pod znakiem programowania i bezpieczeństwa w sieci. To dzięki warsztatom dla dzieci i młodzieży "Koduj z Gigantami: Cyberbezpieczeństwo"

11. edycja “Koduj z Gigantami” to największe w Polsce bezpłatne warsztaty programistyczne dla dzieci i młodzieży! Akcja edukacyjna potrwa od 3 do 25 września w całej Polsce. W Bytomiu warsztaty odbędą się w sobotę 17 września, w siedzibie Gigantów Programowania, która mieści się w budynku Starej Poczty przy ul. Piekarskiej 6. Wydarzenie wspierają MEN, GovTech, NASK i ORE a także Prezydent Miasta Bytomia. Jak wziąć udział w zajęciach?

Nauka programowania od małego

Wiek i miejsce już dawno przestały być barierą w nauce programowania. Powszechny dostęp do urządzeń i nowych technologii sprawia, że dzieci już od najmłodszych lat mogą rozpocząć naukę zawodu przyszłości. Szansą na postawienie pierwszych kroków w programowaniu są bezpłatne warsztaty “Koduj z Gigantami”, w których, stacjonarnie lub online, mogą wziąć udział dzieci i młodzież z całej Polski. Zapisy na wydarzenie startują już 22 sierpnia na stronie www.kodujzgigantami.pl.

Program zajęć “Koduj z Gigantami” dostosowany jest do dzieci i młodzieży w różnym wieku, dzięki czemu uczestnicy mogą jak najefektywniej czerpać wiedzę z zajęć. Wszystko to odbywać się będzie w przyjaznym dla nich środowisku przy wykorzystaniu popularnych gier komputerowych, znanych aplikacji czy języków programistycznych. Tym razem jednak, uczestnicy nie tylko będą programować, ale poznają też zagadnienia związane z cyberzagrożeniami i sposobami na bezpieczne korzystanie z sieci.

11. edycję warsztatów postanowiliśmy poprowadzić wokół tematyki cyberbezpieczeństwa. Dziś ataki hakerskie są tak powszechne, że powinniśmy wyczulać na nie dzieci już od najmłodszych lat, aby wiedziały jak zadbać o bezpieczne hasło, jak odróżnić fałszywe strony i jak się bronić przed czyhającymi na nich w sieci zagrożeniami - mówi Dawid Leśniakiewicz, współorganizator warsztatów.

  Na uczestników czekają też gadżety

  Na młodszych uczestników warsztatów czekają zajęcia z programowania w języku Scratch oraz w świecie popularnej i lubianej przez dzieci gry Minecraft. Dzieci w wieku 10-12 lat także zmierzą się z nauką programowania w języku Scratch lub będą mogły wybrać zajęcia prowadzone w środowisku App Inventor. W przypadku warsztatów online, do wyboru są także warsztaty z tworzenia stron internetowych. W trakcie lekcji, uczestnicy dowiedzą się na czym polega Phishing, jak stworzyć własny generator silnych haseł oraz jak rozpoznawać zagrożenia.

  Starsi uczestnicy warsztatów zmierzą się zaś z kodowaniem w znanych i popularnych językach programowania, które są powszechnie używane w branży IT.

  W trakcie warsztatów z programowania w językach Python oraz C# zarówno w formie stacjonarnej, jak i online, młodzież w wieku 13-18 lat dowie się m.in. jak tworzyć generatory haseł czy aplikacje blokujące reklamy.

  Na uczestników, oprócz ogromnej dawki wiedzy i zabawy, czekają gadżety przygotowane przez organizatorów - szkołę Giganci Programowania.

  W tej edycji jednak nie tylko dzieci będą miały okazję, aby zdobywać wiedzę. Dla chętnych rodziców uczestników przygotowaliśmy specjalny webinar z cyberbezpieczeństwa, podczas którego zwrócimy uwagę na zagrożenia w sieci, sprawdzimy czy nasze hasła nie zostały zhakowane i pokażemy przykłady hakerskich wyłudzeń - dodaje Daniel Skuza z bytomskich Gigantów.

   Zapisy na warsztaty wystartowały 22 sierpnia, a akcja odbędzie się w sobotę 17 września w Bytomiu przy ul. Piekarskiej 6. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, konieczna jest jedynie rejestracja na wybrane warsztaty.

   Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest na stronie www.kodujzgigantami.pl.

   Aby dokonać rejestracji należy wybrać na stronie formę STACJONARNĄ -> Wiek -> Temat warsztatów -> Zapis i terminarz -> Bytom -> Wybierz -> Podać dane ucznia ->

   Parowóz i lokomotywa spalinowa

   Może Cię zainteresować:

   Industriada 2022 w Bytomiu: przejazdy parowozem i ręczną drezyną

   Autor: Redakcja Bytomski

   30/08/2022

   Polsko-niemiecka granica w Bytomiu 1922-1939

   Może Cię zainteresować:

   To tu sto lat temu przebiegała granica. Łagiewniki i Bytom należeli do dwóch różnych państw [STARE ZDJĘCIA]

   Autor: Redakcja Bytomski

   21/05/2023

   Subskrybuj bytomski.pl

   google news icon