Przejażdżka Ryszardem w blasku księżyca, czyli Kolejowa Noc Muzeów w SGKW

Do bytomskiego Rysia od kilku lat wzdychają liczni wielbiciele kolei. Już 18 maja, Kultowy parowóz, po raz kolejny zaprezentuje swoje wdzięki. Tym razem, w niezwykłą podróż wyruszy... po zachodzie słońca.

K. Staniek
Kultowy parowóz Ryś

Wszystko w ramach tegorocznej odsłony Nocy Muzeów. Do znanej i lubianej imprezy polegającej na udostępnianiu instytucji kultury w godzinach nocnych, po raz pierwszy w historii, dołączyło także Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych.

Główną atrakcją wieczoru będzie oczywiście przejazd niemieckim, przemysłowym parowozem typu „Riesa”. Lokomotywę udało się pozyskać w 2021 roku, dzięki wsparciu miasta. Zdaniem wielu - to najcenniejsza z czynnych perełek SGKW.

W ramach Kolejowej Nocy Muzeów, wspomniany Ryszard wykona dwa kursy na trasie Bytom Karb Wąskotorowy - Tarnowskie Góry Wąskotorowe - Bytom Karb Wąskotorowy. Podróże w blasku księżyca poprzedzi zwiedzanie terenów należących do stowarzyszenia, zlokalizowanych na początkowej stacji. Chętni będą mogli zobaczyć m.in. Izbę Tradycji. W planach jest także integracyjne ognisko. Warto się pospieszyć, ponieważ liczba miejsc jest oczywiście ograniczona. Bilety w cenie 50 lub 40 złotych - można kupić tutaj.

Nocny rozkład jazdy

  • I przejazd: 18:00 (pociąg wyjeżdża o godz. 20:00, wcześniej odbędzie się zwiedzanie, planowany powrót pociągu około 22:00),
  • II przejazd: 20:30 (pociąg wyjeżdża o godz. 22:30, wcześniej odbędzie się zwiedzanie, planowany powrót pociągu około 0:30).

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon